Asansör devinden çevre hamlesi geliyor

Thyssenkrupp Elevator 2030 yılına kadar emisyonunu yüzde 25 azaltmayı ve 2040’a kadar sera gazı salınımını yarıya indirmeyi hedefliyor.

Asansör devinden çevre hamlesi geliyor
Endüstri 40 Zirvesi

Sera gazı salınımını azaltmaya yönelik hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik projeler geliştiren Thyssenkrupp Elevator, doğrudan ve dolaylı olarak karbon ayak izini 2030 yılına kadar yüzde 25, GHG emisyonlarını ise 2040 yılına kadar yüzde 50 oranında azaltmayı planlıyor. Konuyla ilgili düşüncelerini açıklayan thyssenkrupp Elevator CEO’su Peter Walker, tüm şirketlerin çevre konusunda önemli oranda sorumluluk sahibi olduklarını ve uzun vadede sürdürülebilirlik felsefesi ile hareket etmeleri gerektiğini söyledi. 

64 TON KARBON SALINIMI AZALTILACAK

Fabrikalardaki enerji yönetimini iyileştirmeye yönelik bir strateji belirlediklerini söyleyen Walker, “Tüm fabrikalar için ISO 5001 sertifikası alındı. ABD ve Çin fabrikalarında LEED Gold sertifikası alan thyssenkrupp Elevator geçtiğimiz yaz, ‘The Battery Atlanta’da yapılacak yeni asansör test kulesinin LEED v4 sertifikasının alınması için çalışacak.” dedi. İspanya Madrid’deki ilk akıllı veri teknolojik deposunun açılışıyla ilgili de bilgi veren Walker, “Son teknolojili yeni depo ile asansör yedek parçaları için bekleme süresinde yüzde 20, servis teknisyenlerinin saha ziyaretlerinde de yüzde 10 oranında tasarruf sağlanacak. Bu yatırım sayesinde geri dönüşüm, emisyon azaltılması ve çevre korunması gibi birçok alanı kapsayan sürdürülebilirlik planı devreye giriyor. Bu plan neticesinde yılda karbon salınımının 64 ton azalmış olacak. Bu doğrultuda, dünyanın her yerinde ek merkezi depolar yapılması planlanıyor.” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 14:50
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını