banner1322
x

ARENA, GÜNEŞ ENERJİSİ TEKNOLOJİLERİNE GİRİYOR

Türkiye’nin teknoloji şirketlerinden biri olan Arena, Borsa İstanbul’da yaptığı son açıklamada şirket bünyesinde “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri” iş biriminin kurulmasına karar verdiğini duyurdu.

ARENA, GÜNEŞ ENERJİSİ TEKNOLOJİLERİNE GİRİYOR
Robot Zirvesi

Arena, “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri” iş birimi kapsamında ilk aşamada Set Photo – Voltaic (PV) güneş enerjisi panelleri, Huawei Güneş Paneli Inverterları ve Nexans Solar Kablo ürünleri konusunda dağıtım gerçekleştirecek. Ayrıca birimin çatısı altında bulunan tüm iş ortaklarının ve müşterilerinin ihtiyaç duyabileceği hem finansal çözümler hem de teknik destek konusunda hizmet sağlayacak. 

TEMİZ ENERJİ HEPİMİZİN SORUMLULUĞU 

“Dünyada ve Türkiye’de küresel ısınmaya bağlı olarak doğa felaketler artıyor. Son dönemde farkındalığın iyice arttığı çevre bilinci insanların fosil yakıtlar yerine yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeye zorluyor. Bu bilinçle yenilenebilir enerji projelerine olan yatırımlar artıyor. Bu yatırımlarla birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarının ana öğesi olan teknoloji ürünlerinin maliyetleri düşüyor. Bu da doğal olarak yatırımları mali olarak cazip hale getiriyor.” Bu sözler Arena Grup CEO’su Serkan Çelik’e ait. Çelik, konuyla ilgili açıklamasına sözlerine şöyle devam etti; “Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) Yenilenebilir Enerji 2020 Raporu’nda, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rağmen dünyada bu yıl yenilenebilir enerji yüzde 4 artışla rekor büyümeye imza atacak. Ülkemizde de enerji ihtiyacına bağlı olarak gerek devletimizin yenilenebilir enerji yatırımlarına sağladığı teşvikler ile gerekse bu yatırımların her geçen gün finansal olarak daha avantajlı hale gelmesi ile büyüyen bir yenilenebilir enerji üretim kapasitesi görüyoruz. Güneş enerjisi, diğer kaynaklara göre daha küçük ölçeklerde yatırım yapılmasına olanak sağlıyor ve kendini kısa sürede amorti etmesiyle cazip hale geliyor. Diğer yandan istikrarlı tedarik zinciri yapısının oluşması sayesinde yatırımcılar daha güvenle hareket edebilecek. Arena olarak tedarik süreci yönetiminde elde ettiğimiz 30 yıllık birikimle birlikte sunacağımız finansal çözümler sayesinde sektörde istikrarlı ve güvenli bir tedarik zinciri yapısı oluşması için çalışacağız. İş ortaklarımızın iş hacminin artmasını sağlamaya yönelik çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 13:50
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını