banner1322
x

ARÇELİK, WAT MOTOR PAYLARINI SATMAYA KARAR VERDİ

Arçelik AŞ, Wat Motor Sanayi ve Ticaret AŞ'de sahip olduğu payların tamamını 25 milyon 900 bin Euro bedel karşılığında Hollanda'da yerleşik Koç Investments BV'ye satmaya karar verdi.

ARÇELİK, WAT MOTOR PAYLARINI SATMAYA KARAR VERDİ
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

Arçelik AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıklama yapıldı. Konuyla ilgili olarak “Arçelik olarak ana faaliyet konusu dışında motor, redüktör, motor aksamları, servo sistem üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren Wat Motor Sanayi ve Ticaret AŞ, 2018 yılında kısmi bölünme yöntemiyle yüzde 100 bağlı ortaklığımız haline gelmiştir." denildi. 

SATIŞINA KARAR VERİLDİ 

Açıklamada, Wat Motor Sanayi ve Ticaret AŞ'nin kendi sektöründe global olarak gelişmesi hedefinin dikkate alındığına vurgu yapıldı. Ana işkoluna odaklanılması amacıyla, KPMG Yönetim Danışmanlığı AŞ tarafından hazırlanan değerleme raporuna uygun olarak Arçelik'in WAT Motor Sanayi ve Ticaret A Ş'de sahip olduğu payların tamamı 25 milyon 900 bin avro bedel karşılığında şirketin ana ortaklarından Koç Holding AŞ'nin yüzde 55, Temel Ticaret ve Yatırım AŞ'nin ise yüzde 45 nihai pay sahipliği bulunan Hollanda'da yerleşik Koç Investments BV'ye satılmasına karar verildiği bildirildi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 08:28
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını