banner1322
x

ANADOLU ISUZU ELEKTRİK İHTİYACININ YÜZDE 55’İNİ GES PROJESİNDEN SAĞLAYACAK 

Anadolu Isuzu, Çayırova’daki faaliyet gösteren üretim tesislerinin çatılarına güneş enerji santrali kurulumu için çalışmalarını sürdürüyor. Bu proje sayesinde üretimde ihtiyaç duyulan elektriğin yüzde 55’i güneş enerjisinden elde edilecek. 

ANADOLU ISUZU ELEKTRİK İHTİYACININ YÜZDE 55’İNİ GES PROJESİNDEN SAĞLAYACAK 
Robot Zirvesi

Anadolu Isuzu’nun Çayırova’daki modern tesislerinin çatısında kurulumu devam eden fotovoltaik güneş enerjisi santrali (GES), şirketin toplam elektrik ihtiyacının yüzde 55’ini karşılayacak. Anadolu Isuzu, GES projesiyle ilgili olarak ihale, başvuru, onay süreçleri ve çatı üstü mobilizasyon işeri tamamladı. Panel montajlarının tamamlanmasının ardından GES projesi 5.500 MWp kurulu güce ulaşacak. Anadolu Isuzu’nun modern midibüs, otobüs ve kamyon üretim tesislerine ihtiyaç duyduğu yeşil enerjiyi sağlamaya başlayacak. 

“YEŞİL ENERJİ KULLANIMINA GEÇİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “Anadolu Isuzu olarak sürdürülebilirliği tüm faaliyetlerimizin odak noktası olarak görüyoruz. Yeşil dönüşüm odaklı çalışmalarımıza da aralıksız devam ediyoruz. Üretimini gerçekleştirdiğimiz araçların ve üretim süreçlerimizin çevreye olan etkilerini en aza indirmeyi hedefliyoruz. Bu sayede yeşil dönüşüm konusunda sektöre öncülük etmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda çevreci, sıfır emisyonlu araç üretimine her geçen gün daha fazla ağırlık veriyoruz. Üretimimimizden kaynaklanan emisyonları ise en aza indirmeye önem gösteriyoruz. Ağustos ayından itibaren toplam elektrik ihtiyacımızı yüzde 55 gibi yüksek bir oranda Çayırova’daki üretim tesislerimizin çatılarında kurulumuna başladığımız güneş enerji santrali ile karşılayacağız. 2022 yılının son çeyreği itibarı ile büyük oranda yeşil enerji kullanımına geçmiş olacağız. Paris Anlaşması, Avrupa Yeşil Mutabakatı uyum çalışmalarımız ve çevreye duyarlı üretim yaklaşımımız ile önümüzdeki dönemde enerji ihtiyacımızın tümünü yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm odaklı yatırımlarımızı kesintisiz sürdüreceğiz."  

 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2022, 10:46
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını