ALTAN MAKİNA GES PROJESİNDE SONA YAKLAŞTI

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim faaliyetlerine devam eden Altan Makina, güneş enerji santrali projesinde sona yaklaştı. Firma, yatırımlarına devam etmeyi planlıyor.

ALTAN MAKİNA GES PROJESİNDE SONA YAKLAŞTI
Enerji Zirvesi

1985 yılında ticari faaliyetlerine başlayan Altan Makina, bölgesindeki Tuğla-Kiremit üretimi yapan fabrikaların makina ve yedek parça ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretim faaliyetlerine devam ediyor. Genel Mühendislik projelerinin imalatı konusunda da müşterilerine hizmet sunan firmamız, özellikle son yıllarda gelişen HES projelerinde, sektöründe öncü birçok firmayla gerek döküm gerek talaşlı işleme konularında faaliyet gösteriyor.  Altan Makina, şimdi de çatı üzerine güneş enerji santrali kurarak bölgenin en büyük projesine imza atacak. 

İŞLETMELERİN ELEKTRİK İHTİYACININ TAMAMINI KARŞILAMAYI HEDEFLİYOR

Sosyal medya hesapları üzerinden hayata geçirdikleri güneş enerji santrali projesi ile ilgili bilgi veren Altan Makina, “Bölgemizin en büyük güce sahip Çatı Üstü GES projemizde sona yaklaştık. 1,9 MW kurulu gücümüz ile işletmelerimizin tüm elektrik ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Karbon ayak izimizi azaltmak için yatırımlarımıza devam edeceğiz.” dedi. 


YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını