banner1322
x

ALİ SAMİ YEN SPOR KOMPLEKSİ'NE GÜNEŞ SANTRALİ KURULACAK

Dünyadaki stadyumlar içerisinde en büyük kapasiteli güneş enerji santrali kurulumu için faaliyet gösteren Enerjisa, GoodWe markasını tercih etti.

ALİ SAMİ YEN SPOR KOMPLEKSİ'NE GÜNEŞ SANTRALİ KURULACAK
Endüstrideara

Enerjisa Enerji, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı’nın çatısına kurulacak güneş panelleri ile stadyum kendi enerjisini üretecek. Enerjisa, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu çatısına 4,1MW kurulu güçteki güneş enerjisi santrali için GoodWe'nin 120kW gücündeki HT serisi inverterlerini kullanacak.

“PROJENİN DEVREYE GİRMESİNİ HEYECANLA BEKLİYORUZ”

GoodWe Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Buğra Can “Enerjisa ve Galatasaray A.Ş iş birliğiyle kurulacak olan çatı GES projesinde yer almak ve inverter tedarikçisi olmak bizler için büyük bir gurur kaynağı. Spor ile yenilenebilir enerjiyi birleştiren ve dünyanın en büyük spor kompleksi çatı projesi olan Türk Telekom GES projesinin devreye girmesini heyecanla bekliyorum.” açıklamalarında bulundu.

“ANLAŞMAMIZIN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Enerjisa Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk. “Enerjisa olarak “İşimin Enerjisi” çatısı altında teknolojiyi ve sürdürülebilirliği odağına alan müşteri çözümlerimizi kullanıma sunduk. Bu kapsamdaki en önemli iş birliklerinden birine Galatasaray ile imza atarken, projenin inverter tedarikçisi olarak GoodWe ile çalışmaktan memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isterim. Anlaşmamızın, Enerjisa’ ya, GoodWe’ye ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum ’’ dedi.

Yüzde yüz yeşil enerji kaynağından elektrik üretimi sağlayacak tesisin ekonomik ömrü 25 yıl olup, yıllık 3.250 ton CO2 salımı engellenerek 200 binden fazla ağacın temizleyebildiği kadar karbon salınımının önüne geçilecek.
Dünya’ya örnek olacak bu özel projenin bir parçası olmak, GoodWe'nin yeni bir akıllı enerji çağı yaratmada büyük bir adım daha attığını göstermektedir. GoodWe'nin vizyonu, müşterilerine sürekli olarak katma değerli hizmet sunmak ve yeni enerjiyi yeniden şekillendirerek dünyayı karbon nötrlüğüne doğru ilerletmektir.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 08:33
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını