AKSA ENERJİ, 470 MİLYON TL KAR ELDE ETTİ

Aksa Enerji 2020 yılında 470 milyon TL net kar elde etti. Aksa Enerji, 2020 yılına ilişkin hedeflerini aşarak rekor seviyede karlılık sağladı.

AKSA ENERJİ, 470 MİLYON TL KAR ELDE ETTİ
Endüstri 40 Zirvesi

Aksa Enerji, 2020 yılına ilişkin konsolide mali tablolarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıkladı. Aksa Enerji’den yapılan açıklamaya göre 2020 yılı ana ortaklık net kârı bir önceki yıla göre yüzde 43 oranında arttı ve 470 milyon TL’ye ulaştı. Şirketin cirosu ise bir önceki yıla göre yüzde 30 artış gösterdi ve 7,2 milyar TL’ye ulaştı. 

KONGO’YA SANTRAL YATIRIMI YAPACAK

Finansal performansla ilgili açıklama gerçekleştiren Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cemil Kazancı, “Oldukça zorlu bir yılı başarılı sonuçlarla geride bıraktık. Covid-19 salgını ekonomileri ve iş dünyasını olumsuz etkilese de yatırımlarımıza ara vermeden devam ettik. Özbekistan’da toplam 740 MW kurulu güce ulaşacak santrallerimiz için anlaşmalarımızı tamamladık. 2021 yılı başında Irak’a enerji ihraç etmeye başladık. Afrika kıtasındaki farklı ülkelerde santral yatırımlarımıza 2021 yılı içerisinde Kongo’yu da ekleyeceğiz. Aksa Enerji olarak salgına rağmen durmadık ve yatırımlarımızı sürdürdük.” dedi. Bir Türk şirketi olarak küreselleşme vizyonu ile ilerlediklerini belirten Cemil Kazancı, “Sürdürülebilir büyümemize uluslararası arenadaki yatırımlarımızla devam ediyoruz. Acil enerji ihtiyacı olan bölgeler her zaman önceliğimiz. Bu anlamda Afrika’dan Asya’ya ve Latin Amerika’ya kadar geniş bir coğrafyada yeni yatırım fırsatları gündemimizde bulunuyor” şeklinde konuştu. 


 

YORUM EKLE

Aemot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını