banner1322
x

AKSA ELEKTRİK ELEKTRİK TÜKETİM ORANLARINI AÇIKLADI

Aksa Elektrik, 2021 yılının ilk üç aylık elektrik tüketim oranlarıyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Tüketimlerde yüzde 14’e kadar artış olduğu belirtildi.

AKSA ELEKTRİK ELEKTRİK TÜKETİM ORANLARINI AÇIKLADI
Enerji Zirvesi

Aksa Elektrik, Çoruh ve Fırat bölgelerinde yer alan 9 ilde 2 milyondan fazla aboneye elektrik tedarik hizmeti sağlıyor. Hizmet verdiği alanlardaki elektrik tüketim oranları ilgili açıklama gerçekleştiren Aksa Elektrik, 2021 yılının ilk üç aylık döneminde yüzde 14’lere varan artış olduğu kaydedildi. 

BÖLGE BÖLGE RAKAMLARI AÇIKLADI 

Aksa Elektrik, 2021 yılının ilk üç ayına (Ocak, Şubat, Mart) ait hizmet verdiği illerdeki elektrik tüketim rakamlarını açıkladı. Çoruh ve Fırat bölgelerinde ilk üç aylık dönemde elektrik tüketiminde bir önceki yıla göre benzer oranlar Görüldü. Yine de mart ayında belirgin bir artış yaşandığı gözlemlendi. Bu ay içerisinde Fırat bölgesindeki elektrik tüketimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10 arttı. Çoruh bölgesinde ise bu artış yüzde 14 seviyelerinde gerçekleşti. Çoruh bölgesinde ocak ayında elektrik tüketimi sokağa çıkma kısıtlamalarının da etkisiyle bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 14 azaldı. Fırat bölgesinin ocak ayı elektrik tüketimi bir önceki yılın aynı dönemine göre benzer seyretti. Şubat ayındaki elektrik tüketimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 oranında azaldı. 

YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını