AKSA ELEKTRİK 2020 TÜKETİM ORANLARINI AÇIKLADI

Aksa Elektrik, hizmet bölgelerindeki 2020 yılına ait elektrik tüketim rakamlarını açıkladı. Çoruh bölgesinde geçtiğimiz yılın en yüksek elektrik tüketimi temmuz ayında gerçekleşti.

AKSA ELEKTRİK 2020 TÜKETİM ORANLARINI AÇIKLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Aksa Elektrik, hizmet verdiği Çoruh ve Fırat bölgelerinde gerçekleşen 2020 yılı elektrik tüketim verileriyle ilgili bilgiler paylaştı. Çoruh bölgesinde 2020 yılının en yüksek elektrik tüketimi temmuz ayında gerçekleşti. Fırat bölgesinde ise en yüksek tüketim ağustos ayında gerçekleşti.

2020’DE ÇORUH BÖLGESİNDE ELEKTRİK TÜKETİMİ AZALDI

Çoruh bölgesindeki illerde 2020 yılında gerçekleşen elektrik tüketimi bir önceki yıla göre azalma gösterdi. Artvin’de yüzde 15, Gümüşhane’de yüzde 19, Rize’de yüzde 23, Giresun’da yüzde 7 ve Trabzon’da yüzde 15 azalma oranı görüldü. Fırat bölgesinde ise 2020 yılındaki elektrik tüketimi bir önceki yıla benzer seviyede gerçekleşti. Elazığ’da elektrik tüketimi bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 5 artış gösterdi. Malatya’da elektrik tüketimi yüzde 1’in altında da olsa artış yaşandı. Bingöl’de 2020 yılında elektrik tüketimi bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 7 azaldı. Tunceli’de ise elektrik tüketimi yüzde 2 seviyesinde düştü.
 

YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını