Aksa, 2020’de 2.000 öğrenciye daha ulaşacak

Aksa, yeni yılın ilk enerji eğitimleri Adana ve Mersin’de 200’e yakın öğrenciyle başladı. Aksa ekibi, 2020 yılında 17 ili köy köy dolaşarak ve Kıbrıs’ı ziyaret edecek.

Aksa, 2020’de 2.000 öğrenciye daha ulaşacak
Endüstrideara


Kazancı Holding çatısı altında yer alan Aksa grup şirketleri, Türkiye’yi köy köy gezerek çocuklara enerjiyi anlatmaya devam ediyor. “ENERJİMİZ YARINLARA” projesi kapsamında Ağrı’dan Çanakkale’ye kadar Türkiye’nin çeşitli illerini dolaşacak ve köy okullarında 2 binden fazla öğrenciyi ziyaret etti.  Aksa ENERJİMİZ YARINLARA ekibi, 2020 yılında da 17 ilde ve Kıbrıs’ta eğitimler düzenlemeye devam edecek. Yıl sonunda toplam 4 bin civarında öğrenciyi enerjiyle tanıştırmış olacak. 

İLK EĞİTİM ADANA VE MERSİN'DE YAPILDI

Kazancı Holding bünyesindeki Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör şirketlerinin Kurumsal İletişim ekipleri 2020 yılında ilk olarak 9 ve 10 Ocak tarihlerinde Mersin ve Adana’daki iki okulda 5, 6, 7 ve 8. sınıftaki 200’e yakın öğrenciyle buluştu. Ekip hem eğlenceli hem öğretici aktivitelerle interaktif enerji eğitimleri verdi. Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” projesiyle, yıl sonuna kadar Türkiye’nin 17 ilindeki köy okullarında ve Kıbrıs’ta enerji eğitimleri verilecek. “ENERJİMİZ YARINLARA” ekibi, şimdiye kadar Van, Ağrı, Elazığ, Malatya, Balıkesir, Çanakkale, Trabzon, Rize, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Zonguldak, Düzce, Bolu, İzmir, Manisa, Bursa, Bilecik, Mersin ve Adana’da eğitimler gerçekleştirdi. 

EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

“ENERJİMİZ YARINLARA” ekibi, kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji üretimi, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı ve temiz enerji kavramı gibi konu başlıklarıyla, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine A’dan Z’ye enerji eğitimi veriyor. Eğitimde işlenen konuları eğlenceli oyunlar ve uygulamalarla pekiştirmek amacıyla, proje için özel olarak geliştirilen enerji temalı bir matematik oyunu ve çeşitli deneylerden oluşan eğitici etkinlikler gerçekleştiriliyor. Etkinlik sonunda öğrencilere proje için özel olarak hazırlatılan Enerji Ansiklopedisi ile çeşitli kırtasiye malzemeleri armağan edilerek çocukların eğitim ihtiyaçlarına da katkıda bulunuluyor.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 10:42
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Vat

Dergiler