AKO GRUP GÜNEŞ YATIRIMLARINA DEVAM EDECEK

AKO Jant fabrikasının çatısına kurduğu güneş enerji santrali yatırımıyla kendi enerjisini üretmeye başlayan AKO Grup, şimdi de PETLAS fabrikasına güneş santrali kuracak.

AKO GRUP GÜNEŞ YATIRIMLARINA DEVAM EDECEK
Robot Zirvesi

AKO Grup Yönetim Kurulu Üyesi Seyfullah Safa Özcan, “AKO Grup bünyesine katıldığı 2005’ten bu yana 600 milyon dolar yatırımın gerçekleştirildiği PETLAS Kırşehir fabrikasında, ABD pazarına özel lastik üretimi için 60 milyon dolarlık yatırımı hayata geçiriyoruz” dedi. Devam eden yatırımların bitirilmesiyle üretim kapasitesi yıllık yaklaşık 168 bin ton’dan, 200 bin tonluk kapasiteye ulaşacak.

“TEMİZ ENERJİ İÇİN YATIRIM YAPIYORUZ”

Enerji verimliliği projeleri ve enerji üretimine yönelik yatırımlarla ilgili de bilgi veren Özcan, “Üretime yapılan yatırımların yanı sıra, AKO Grup sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda, üretim tesislerimizde temiz enerji ve enerji verimliliği konusunda altyapı çalışmalarını hayata geçirmeye başladık. AKO Jant fabrikamızın çatısına kurduğumuz güneş panelleri ile elde ettiğimiz temiz enerjiyi kullanıma sokacağız. 2019 yılında enerji verimliliği ve atık geri dönüşümü ile ilgili projeleri hayata geçirdiğimiz PETLAS fabrikamızı, 2021 itibariyle güneş paneli kurulumunu tamamlayarak, kullandığı elektrik enerjisini kendi üreten bir fabrikaya dönüştürmeyi öngörüyoruz. Güneş paneli yatırımlarımıza daha sonra akü fabrikamızla devam edeceğiz.” dedi. 

YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını