banner1322
x

AKKÖK HOLDİNG’İN YEŞİL STRATEJİ GRUBU KURDU

Akkök Holding’in iştirakleri tarafından Yeşil Strateji Grubu kuruldu. Bu sayede sürdürülebilirlik, temiz enerji, döngüsel ekonomi ve iklim değişikliğine uyum gibi konularda iş birliği yapılacak. 

AKKÖK HOLDİNG’İN YEŞİL STRATEJİ GRUBU KURDU
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

Akkök Holding’in şirketleri kurduğu “Yeşil Strateji Grubu” ile sürdürülebilirlik konusunda iş birliği gerçekleştirilecek. Grup şirketleri içerisinde yer alan Aksa Akrilik, Akkim Kimya, Akcoat, DowAksa ve Akgirişim ile YALKİM OSB Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında belirlenen acil gündem maddeleriyle ilgili yol haritası hazırlanacak ve hayata geçirilecek. Üye şirketler bu kapsamda sürdürülebilirlik, döngüsel ekonomi, temiz enerji ve iklim değişikliğine uyum gibi konularda Akkök Holding iştiraklerinin iş birliğini güçlendirecek. Grubun ilk yılındaki liderliğini ise Akkim Kimya üstleniyor.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN TAAHHÜTLERİ AKSİYONA ÇEVİRECEĞİZ”

Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı ve dünyanın en büyük sürdürülebilirlik inisiyatifi Birleşmiş Milletler Global Compact’in Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Cemal Dördüncü, konuyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Dördüncü, “Sürdürülebilirlik hedefimiz doğrultusunda geleceğimizi şimdiden teminat altına almak için çalışıyoruz. Akkök Holding’in iştirakleri ile kurduğumuz Yeşil Strateji Grubu ile Avrupa Yeşil Mutabakatı’nda kabul edilen yol haritası, aksiyon planı ve taahhütleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Somut olarak çalışmalar gerçekleştireceğimiz konular arasında karbon düzenlenmesi, yenilenebilir enerji, iklim krizi, inovasyon ve sosyal refah gibi sürdürülebilir kalkınmanın temel unsurları yer alacak” dedi.  
 

YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını