banner1322
x

AKENERJİ YILDA 570 BİN TON EMİSYONU SIFIRLADI

Akenerji, paydaşlarıyla birlikte karbon sertifikaları ile yılda 570 bin ton karbondioksit emisyonunun sıfırlanmasını sağladı. Bu rakam 550 bin ağacın temizlediği hava eş değer oldu.

AKENERJİ YILDA 570 BİN TON EMİSYONU SIFIRLADI
Enerji Zirvesi

Akenerji, karbon salımını önleme konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Akenerji, hizmet sektöründen sanayi tesislerine kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteren firmayla karbon azaltım sertifikası alanında iş birliği gerçekleştirdi.  Akenerji, paydaşlarıyla birlikte toplam 570 bin ton karbon emisyonunun sıfırlanmasını sağladı. Bu rakam yılda yaklaşık 550 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer oldu. 

KARBON SERTİFİKALARI ÇEVRE KONUSUNDA FARKINDALIK YARATIYOR

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Akenerji Genel Müdürü Serhan Gençer, Akenerji’nin ajandasında çevre ve sürdürülebilirlik konusunun ilk sırada yer aldığına dikkat çekerek “Düşük karbonlu ekonomiye geçiş sürecinde, yenilenebilir kaynaklı enerji üretimimiz ve bu alanda yeni yatırım çalışmalarımız devam ediyor. Diğer yandan satışa sunduğumuz emisyon azaltım sertikalarımızla, karbon emisyonlarını azaltmak ve nötrlemek isteyen firmalara da yardımcı oluyoruz. Farklı sektörlerden birçok firma ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, çevre ile ilgili farkındalık yaratılması kapsamında da önem verdiğimiz bir çalışma” dedi.  
 
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını