AKBANK’TAN ÇATI GES YATIRIM KREDİSİ

Akbank 'Çatı GES Yatırım Kredisi’ ürününü sürdürülebilirlik odaklı ürünleri arasına ekledi. Akbank bu kredi ile müşterilerine finansman desteğini çeşitlendiriyor.

AKBANK’TAN ÇATI GES YATIRIM KREDİSİ
Enerji Zirvesi

Akbank sektöre sunduğu bu ürün ile enerji verimliliği çalışmalarının hızlandırılması, temiz üretim çalışmalarının desteklenmesi, karbon ayak izinin azaltılması, iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarının desteklenmesi amaçlanıyor.  Böylece Akbank, ‘Çatı GES' kurulumlarının finansmanında özel ürünler ve özel fiyatlar sunarak düşük karbon ekonomisine geçişi hızlandırıyor. Banka ayrıca, müşterilerinin uçtan uca ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Türkiye’nin önde gelen EPC (Engineering Procurement and Construction) “Mühendislik, Tedarik ve Kurulum” firmaları ile iş birlikleri kuruyor. 

“HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM DAHA ATTIK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Akbank Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal, “Akbank olarak hem pozitif etkimizi artırıyoruz hem de ayak izimizi azaltıyoruz. Akbank olarak Sürdürülebilir Finansman, Ekosistem Yönetimi, İnsan & Toplum ve İklim Değişikliği çalışmalarına odaklanıyoruz. Türkiye’nin düşük karbon ekonomisine geçiş için destek çalışmaları yapıyoruz.  2030 yılına kadar ülkemize 200 milyar TL sürdürülebilir kredi finansmanı sağlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diğer taraftan, kredi portföyümüzün iklim değişikliğine olan etkisini 2030 yılına kadar azaltma hedefimiz de var. Bu ürünümüz ve iş birliklerimiz ile hedeflerimize ulaşmak için önemli bir adım daha atıyoruz.” dedi. 
 

YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını