AKARYAKIT ZAMLARINA KARŞI ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

Sharz.net Genel Koordinatörü Ayşe Ece Şengönül " İçinde bulunduğumuz bugünlerde kullanım maliyeti açısından en uygun otomobiller, elektrikli araçlar." şeklinde konuştu.

AKARYAKIT ZAMLARINA KARŞI  ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
Endüstrideara

Türkiye'deki çok sayıda şarj istasyonu işletmecisine altyapı sunan ve 260 şarj noktasıyla ülkenin en yaygın şarj ağlarından birisine sahip olan Sharz.net, tüketiciler için kritik öneme sahip olan kullanım maliyetleri hakkında açıklamalar yaptı. Brent petrol fiyatlarındaki artış ve yüksek kur nedeniyle ardı ardına gelen akaryakıt zamları, tüketicileri farklı alternatiflere yönlendirirken, elektrik maliyetlerinde de yaşanan artışlara rağmen, kullanım maliyeti açısından en uygun seçeneğin elektrikli otomobiller olduğu bildirildi.

Konuya ilişkin gözlemlerini ileten Sharz.net Genel Koordinatörü Ayşe Ece ŞengönülElektrikli araçlar önü durudurulamaz bir şekilde bütün dünyada ve ülkemizde fosil yakıtla çalışan araçların yerini alacaktır. Tüplü televizyondan düz ekrana geçiş ve tuşlu telefondan akıllı telefonlara geçişteki gibi, elektrikli aracın çevreciliği, ekonomisi ve rahatlığı bilinci artacak ve dönüşüm hızlanacaktır. Ayrıca elektrikli araçların servise gidiş ihtiyaçları ve  maliyetleri akaryakıtlı araçlardan önemli derecede düşük.” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2022, 17:05
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını