banner1322
x

ADANA'DAKİ 4 SANTRALE ATIK BELGESİ

Adana'daki Göktaş-1, Göktaş-2, Mentaş ve Toros Hidroelektrik Santralleri "Sıfır Atık Belgesi" almaya hak kazandı.

ADANA'DAKİ 4 SANTRALE ATIK BELGESİ
Enerji Zirvesi

İZMİR (AA) - Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ, bünyesinde faaliyette bulunan Adana'daki Göktaş-1, Göktaş-2, Mentaş ve Toros Hidroelektrik Santralleri için "Sıfır Atık Belgesi" almaya hak kazandı.

Şirkettenkonuyla ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamaya göre, Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sıfır Atık Yönetmeliği'nde yer alan santrallerde israfın önlenmesi, atık toplama alanlarının oluşturulması ve çalışanlara çevreyle ilgili eğitimler verilmesi gibi sorumlulukları yerine getiriyor.

Bu kbağlamda, şirketin Adana'daki 4 santraline Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından "Sıfır Atık Belgesi" verildi.

Aydem Yenilenebilir Enerji, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atıkların yerinde toplanarak kaynağında geri kazanımının sağlanması ve böylece çevrenin korunmasının  hedeflendiği Sıfır Atık Projesi'nde de öncülük eden kurumlar arasında bulunuyor.

Şirketin, gelecek sene sonuna kadar diğer 21 yenilenebilir enerji santrali için de belge almayı hedeflediğinin dikkat çekildiği açıklamada, şu ifadelere yer aldı.

"Şirket olarak şubatta dünyanın en büyük sürdürülebilirlik girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni imzalayarak gelecek için önemli bir adım atmıştık. Çevresel hassasiyetlere karşı duyarlı bir şirket olarak, santrallerimiz için Sıfır Atık Belgesi almak bu sürecin değerli bir aşamasıdır. Amacımız toplumun ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarının sürdürülebilirliğini gözeten uygulamaları kararlılıkla gerçekleştirmektir."

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 09:57
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını