ABDİ İBRAHİM, ENERJİDE DE BİR İLKE İMZA ATTI

Abdi İbrahim, Maslak Genel Müdürlük ve Esenyurt Üretim Kompleksi'nde kullanılan elektriğin; yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini uluslararası standartlarda belgeleyen I-REC sertifikasını alarak Türk ilaç sektöründe bir ilke daha imza attı.

ABDİ İBRAHİM, ENERJİDE DE BİR İLKE İMZA ATTI
Endüstrideara

110 yıldır hizmet verdiği Türk ilaç sektörünün büyümesi ve gelişmesine öncülük eden Abdi İbrahim, HEAL2030 adını verdiği ve Birleşmiş Milletler'in 17 Küresel Kalkınma İlkesi'nin dokuzuna odaklandığı sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında kararlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor. HEAL2030 sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında Maslak Genel Müdürlük binası ve Esenyurt Üretim Kompleksi'nde kullanılan elektriğin; güneş, rüzgâr, hidroelektrik ve jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini uluslararası standartlarda belgeleyen I-REC sertifikasını almaya hak kazanan Abdi İbrahim, yeni nesillere sağlıklı bir çevre ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına büyük önem taşıyan bu sertifikayı alan ilk Türk ilaç şirketi oldu. 

"GELECEĞİ İYİLEŞTİRİYORUZ" MOTTOSU İLE PROJELER GELİŞTİRİYOR

Ekonomik faaliyetlerini sürdürürken, topluma ve dünyaya 'iyi' iz bırakmayı sürekli öncelik olarak gördüklerini belirten Abdi İbrahim Kurumsal İletişim, Sürdürülebilirlik ve Kamu İlişkileri Direktörü Dr. M. Oğuzcan Bülbül, Abdi İbrahim, "Aldığımız ödülleri ve sertifikaları da bu konudaki hassasiyetimizin ve çabalarımızın bir kanıtıdır. 2030 yılında karbon nötr bir şirket olmayı hedefimize yürürken hayata geçirmekte olduğumuz birçok projemiz mevcut. Abdi İbrahim Esenyurt Üretim Kompleksi ve genel müdürlük binamızda I-REC sertifikasına sahip şekilde yenilenebilir elektrik kullanmak ve kapsam-2 emisyonlarımızı sıfıra indirmiş olmak da bunlardan en önemlileridir. Canlılara gereksinim duyduğu suyu, havayı, besini ve temiz çevreyi sağlayacak kadar uzun yıllar dünyamızı ayakta tutacak bir bilinç ışığında, 'Geleceği İyileştiriyoruz' mottomuz rehberliğinde projeler geliştiriyoruz, geliştirmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 16:41
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını