banner1339
x

ABB şarj üniteleri için 30 milyon dolar yatırım yapacak

ABB, tüm dünyada artan talebi karşılamak amacıyla EA şarj üniteleri için 30 milyon dolar değerin-de tesis yatırımı yapacak. ABB tesis yatırımı için İtalya’yı seçti.

ABB şarj üniteleri için 30 milyon dolar yatırım yapacak
Robot Zirvesi

ABB, küresel bir Mükemmeliyet Merkezi ve Elektrikli Araç Şarj Altyapısı üretim tesisi olarak hizmet verecek İtalya, San Giovanni Valdarno’daki yeni tesisisin inşaatını başlattı. 16.000 metrekarelik tesisin 2021 yılının sonuna kadar kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

E-MOBİLİTE SEKTÖRÜ İÇİN İNOVASYONA DEVAM EDİYOR 

E-mobilite çözümlerinde küresel bir pazar lideri olarak, bu yeni tesise yapılan 30 milyon dolarlık yatırım, ABB'nin hızla büyüyen bu sektörde inovasyonu sürdürme konusundaki kararlılığının bir başka kanıtı. Bu yatırımdan önce, Hollanda’da Delft Teknik Üniversitesinin kampüsünde bulunan, resmi olarak bu yılın sonunda açılışı yapılacak olan, tamamen sürdürülebilir yeni Ar-Ge merkezi ve küresel e-mobilite merkez binası için 10 milyon dolarlık bir yatırımda daha bulundu. Bu yeni tesiste, ev içi kullanıma dair sistemlerden kamusal alanlarda kurulum gerçekleştirilmesine ve kentsel toplu taşımaya yönelik sistemlere kadar, ABB’nin doğru akım (DC) elektrikli araç batarya şarj üniteleri portföyünün tamamı üretilecek. Ayrıca ABB’nin e-mobilite sektöründeki büyümesine ve inovasyonlarına daha büyük katkı verilmesini sağlayacak.

"İNOVATİF ÇÖZÜMLER HAZIRLIYORUZ"

ABB Smart Power Birimi Başkanı Giampiero Frisio, konuyla ilgili şu yorumda bulundu: “Bugün, e-mobilite ürün grubumuz için son derece önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. ABB olarak sektörde on yılı aşkın süredir ilerleme kaydetmeyi sürdürüyoruz ve bu son teknoloji tesis, sıfır emisyonlu elektrikli mobilite için küresel çapta yürüttüğümüz hareketin daha da ileri taşınmasına önemli bir katkı sağlayacak.” Yeni tesisin ayırt edici özelliği, ABB AbilityTM dijital çözümlerinin entegre edilmesi olacak. Bu çözümler her bir ürünün üretim aşamalarının tamamen görünür olmasını ve optimizasyonunu sağlayacak. Otomatik depo yönetim sistemlerini fabrikanın diğer birimlerine bağlayacak. Baskı devre kartlarının montajı için otomatik ekipmanlar ile izleme ve test sistemleri fabrika bilgi sistemine bağlanacak. Ar-Ge faaliyetleri, geliştirme ve prototip oluşturma çalışmaları için ayrılmış 3.200 metrekarelik özel bir alanda ger-çekleştirilecek. Burada odak nokta hem dahili olarak hem de harici biçimde elektronik üretim hizmetleri yoluyla, Ar-Ge faaliyetlerinin üretim faaliyetlerine tam olarak entegre edilebilmesi için inovatif çözümler, yeni yazılımlar ve ürün yaşam döngüsü yönetim araçlarının hayata geçirilmesi olacak. Ayrıca, yapının çatısına güneş paneli gibi bir yenilenebilir enerji kaynağının entegre edilmesi, optimize edilmiş bir ısıtma ve soğutma sistemi ve çalışanlara, lojistik, satış ve hizmet ekiplerine elektrikli bir araç filosunun sunulması, tesisin çevreye verebileceği zararın etkisinin azaltılmasına yardımcı olabilir.
 

ABB, geçtiğimiz günlerde dünyanın tamamen elektrikli araçlarla gerçekleştirilen ilk yarışması olan ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonasında yarışan 3. Nesil araçlara şarj teknolojisi alanında destek olacağını duyurdu

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 11:09
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını