17 BURDA AVM’NİN ÇATISINA GES PROJESİ

Esas Gayrimenkul, 17 Burda AVM’nin çatısına güneş enerji santrali kurmaya hazırlanıyor. Yap İşlet modeliyle kurulacak olan proje 3MWp büyüklüğe sahip olacak.

17 BURDA AVM’NİN ÇATISINA GES PROJESİ
Endüstrideara

Esas Gayrimenkul, AVM çatısına “Yap İşlet” modeliyle Güneş Enerjisi Santrali (GES) kuracak. Çanakkale’de yer alan alışveriş merkezi, 22 bin metrekare büyüklüğe sahip.  Proje tamamlandığı zaman 3MWp kurulu gücüyle ticari gayrimenkuller arasındaki en büyük GES sistemi olacak. Esas Gayrimenkul, bu projeyi 2022 yılı içerisinde Adana’da 01 Burda, Lüleburgaz’da 39 Burda ve Kocaeli’nde 41 Burda AVM’de de hayata geçirecek. 

“SEKTÖRE İLHAM VERMEYİ HEDEFLİYORUZ” 

Esas Gayrimenkul Varlık Yönetimi Lideri Nevzat Yavan, projenin detaylarını şu sözlerle paylaştı: “Esas Gayrimenkul olarak uzun vadede değer yaratan projeler geliştiriyoruz. Güneş enerji santrali projemizde bu açıdan bizim için oldukça önemli. Bu proje ile sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak istiyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz sektöre de ilham olmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilir bir gelecek için yeşil enerji üretimine odaklanmalıyız. Yeni dönemde Türkiye’deki ticari gayrimenkullerde kurulmuş en büyük ilk üç sistem 17 Burda, 41 Burda ve 39 Burda AVM’lerde olacak.” 

YORUM EKLE

Aemot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını