banner1322
x

166 MM’LİK HÜCRELER SANTRALLERE VERİM KATACAK

HT Solar, 2021 Ocak ayında üretime başlayacağı 166 mm hücreli yeni nesil güneş panelleriyle santrallere hem daha fazla performans hem de yüksek oranda verimlilik sağlayacak.

166 MM’LİK HÜCRELER SANTRALLERE VERİM KATACAK
Endüstrideara

HT Solar, teknolojik gelişmeleri sektöre entegre etmeye devam ediyor. Kaliteli üretimi ve yüksek kapasitesi ile birçok projenin çözüm ortaklığını üstlenen HT Solar, 2021 Ocak ayında üretmeye başlayacağı 166 mm hücreli yeni nesil güneş panelleriyle pazarın ihtiyaç ve taleplerine yanıt verecek.

2021 YILINDA 166 MM HÜCRELİ GÜNEŞ PANELLERİ ÖNE ÇIKACAK 

Geleceği şekillendiren teknolojileri iş süreçlerine dahil ederek sektör adına güçlü bir ekosistem yaratmak istediklerini söyleyen HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler; “Yeni nesil mühendislik ve robotik sistemler bizim işimizin omurgasını oluşturuyor. Bu çerçevede yeni yaklaşımlar geliştirerek ürün yelpazemizi her geçen gün çok daha işlevsel hale getiriyoruz. Bu kapsamda 2021 yılında en çok öne çıkan ürünümüz 166 mm hücreli yeni nesil güneş panelleri olacak. Lansmanını yapacağımız 166 mm hücreli yeni nesil güneş panellerinde half-cut hücre teknolojisi kullanıyoruz. 166 mm yeni tip hücreler büyük boyutta olduğundan mikro çatlakların olmasını önlemek amacıyla half-cut hücre teknolojisi tercih ediliyor. HT Solar’ın yepyeni üretimi olan 166 mm hücreli yeni nesil güneş panellerinde 455W'a varan güç çıkış performansı elde ediyoruz. Yeni yatırımlarımızla birlikte 166 mm’lik ve Multi-Busrbar (MBB) olarak adlandırılan daha yüksek verimli panellerin üretimine başlıyoruz. İnovatif ürünlerle sektördeki dinamikleri yakalamayı, dünya çapında büyük iş birliklerine imza atmayı, endüstriye temiz, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji üretmeyi hedefliyoruz” dedi.

REFERANS PROJELERE İMZA DEVAM EDECEK 

Türkiye’nin yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji anlamında çok büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Mustafa Ahmet Beler; “Türkiye pazarındaki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyor, uluslararası iş birlikleri ile bu potansiyeli en etkili şekilde kullanabilecek projelere çözüm ortaklığı yapıyoruz. Şu an Türkiye’de önemli referans projelere imza atıyoruz. Bunun yanı sıra mevcut pazarlardaki payımızı artırmak için yeni pazarlara açılmayı gündemimize aldık. İhracat anlamında geniş bir ağa sahibiz. ABD ve Avrupa pazarına ürün ihraç etmek için gerekli tüm sertifikalara sahip olduğumuzdan tüm ürün gamımız ihracata uygun olarak oluşturuluyor. En büyük pazarımız ABD. ABD pazarına 2019 yılında gerçekleştirdiğimiz 400 MW’lik sevkiyatın ardından, 2020 yılında da 400MW hedefini tutturarak en prestijli projelerin çözüm ortağı olmaya devam ettik. Dünyanın ve Türkiye’nin sahip olduğu güneş enerjisi potansiyelini çevreci vizyonla daha iyi kullanmasına katkı sağlamayı ve enerji maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 
 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 15:34
YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını