banner1322
x

10 BİN MW’IN ÜSTÜNDE TESİSİ SİGORTALADI

Türkiye Sigorta, yenilenebilir enerji alanında poliçeler düzenleyerek enerji sektörüne güvence sunuyor. Firma 2020 yılında 10 bin MW’ın üzerinde tesisi sigortaladı ve yüzde 20 pazar payına ulaştı.

10 BİN MW’IN ÜSTÜNDE TESİSİ SİGORTALADI
Robot Zirvesi

Türkiye Sigorta, 2020 yılında enerji sektörü için hazırladığı poliçeleri anlatarak güvence altına alığı projeler hakkında bilgi verdi. Türkiye Sigorta, yenilenebilir enerji projelerine yönelik poliçelere düzenleterek 10 bin MW’ın üzerinde tesise hizmet sağladı. Pazar payını da yüzde 20’ye ulaştırmış oldu.  Türkiye Sigorta ayrıca Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfi Sakarya Gaz Sahası'ndaki Tuna-1 kuyusuna ilk poliçesini yaptı. 

OPERASYON DÖNEMİNDE DE TEMİNAT SAĞLIYOR 

Türkiye Sigorta; son yıllarda hızla artan yenilenebilir enerji yatırımlarının inşaat/montaj aşamasında teminat sağlıyor. Buna ilaveten operasyon döneminde de HES-GES-JES-RES santrallerine teminat sağlayarak ülke ekonomisine katkı sunuyor. Türkiye Sigorta, yenilenebilir enerji projelerinde yüzde 70’ler civarında diğer sektörlere göre yüksek penetrasyon oranları olmasına karşın; enerji üretiminin ekonominin devamlılığı içerisindeki ana damarlardan biri olması ve yüksek yatırım maliyetlerine dayanması nedeniyle çalışma ve gayretlerini bu alandaki sigortalılık oranını yüzde 100’e çıkarmak için sürdürüyor.  (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 14:00
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını