Günümüzün en önemli başlıklarından olan enerji verimliliğine dair bilinci artırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen resim ve öykü yarışmasının kazananları belirlendi. Türkiye’nin her bölgesinden katılımın olduğu yarışmaya ilkokul ve ortaokul öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. 53 ilden 1126 öykü ve 57 ilden gelen 2006 resim Millî Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen edebiyat ve resim öğretmenlerinden oluşan jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucu kazananlar belirlendi.

ÖDÜL KAZANAN ESERLER BAKANLIKTA SERGİLENDİ

Dereceye girmeye hak kazanan eserler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında sergilendi. Eserlerin ana teması enerji verimliliğinin önemi bu kavramın önemi çerçevesinde oluşturulan eserler yaratıcı ve etkileyici anlatımlarıyla sergiyi ziyaret edenler tarafından büyük beğeni topladı. Dereceye girmeye hak kazanan öğrencilere tablet hediye edildi.

Resim kategorisinde birincilik ödülünü Ordu Anafarta İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Beste Erfalay kazandı. İkincilik ödülünü Konya Selçuk Bilsem 4. sınıf öğrencisi Hüma Akça alırken, üçüncülük ödülünü ise Trabzon Yeşiltepe İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Masal Gezmiş elde etti. Öykü kategorisinde ise birinci Bolu Gazipaşa Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Rana Atalay oldu. Kırıkkale Atatürk Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Zeynep Nur Eser ikinci olurken, Sinop Atatürk Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi Haktan Emir Kızılkaya ise üçüncü oldu. Enerji verimliliği konusuna dikkat çekerek dereceye giren öğrencilere tablet hediye edildi.

Sanayici, Güneş Enerjisi ile Yeşil Dönüşümü Hızlandırıyor Sanayici, Güneş Enerjisi ile Yeşil Dönüşümü Hızlandırıyor

Editör: Haber Merkezi