banner1322
x

VODAFONE TÜRKİYE’YE YENİ CEO

Vodafone Türkiye’nin yeni CEO'su olarak Engin Aksoy belirlendi.

VODAFONE TÜRKİYE’YE YENİ CEO
Endüstrideara

Vodafone Türkiye tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre Alex Froment Curtil Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Stratejiden sorumlu İcra Kurulu üyesi görevine getirildi. Engin Aksoy görevi Alex Froment Curtil'den 1 Şubat 2021 itibariyle devralacak.

Vodafone Türkiye ailesine 200 8senesinde katılan Engin Aksoy, 2017 yılından beri Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimi'nden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevini icra ediyordu. Aksoy, Vodafone Yanımda platformunun oluşturulması, büyümeyi destekleyen çok kanallı kampanya yönetimi araçlarının geliştirilmesi, müşteri deneyiminin iyileştirilmesi, perakende kanallarının dijitalleştirilmesi dahil çok sayıda projeye liderlik etti. Vodafone Türkiye'de daha önce satış, pazarlama ve kurumsal iş birimi alanlarında üst düzey görevler üstlenen Aksoy, şirketin U-dönüşü plan ve stratejisi kapsamında satış, dağıtım ve kanal yapısına odaklanarak önemli katkılar sağadı. Coca-Cola İçecek, Michelin ve Nike'da da üst düzey görevler üstlenen Aksoy, İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümünü bitirdi ve Oxford Business College Pazarlama alanında yüksek lisans yaptı.

Engin Aksoy, atamayla ilgili olarak "2008 yılından bu yana bir parçası olduğum Vodafone Türkiye'nin kalbimde özel bir yeri var. Bu ekibi yönetecek olmanın heyecanını yaşıyorum. Vodafone Türkiye olarak, servislerimiz aracılığıyla herkesi bağlantıda tutarak, müşterilerimizin ve toplumumuzun yanında olmaya devam edeceğiz." Şekilnde konuştu.

Alex Froment-Curtil ise konuyla ilgili olarak şunları paylaştı: "Vodafone Türkiye CEO'su olarak görev yaptığım bu kısa dönemde harika insanlarla tanıştım ve hem toplum hem de müşteriler için en iyisini yapmaya çalışan bir ekibin tutkusuna şahitlik ettim. Engin ile çalışmak bir ayrıcalıktı, yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum."
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını