Mitsubishi Electric'e yeni genel müdür

Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş.’nin Kurumsal Finans Bölümü’nün Genel Müdürlük görevine bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında çok sayıda başarılı çalışmaya damga vuran Kerem Ongan getirildi. Finans ve operasyon yönetimi alanında 25 senelik bir tecrübeye sahip olan Kerem Ongan, Eylül ayı itibariyle devraldığı yeni göreviyle şirketin finansal operasyonlarını idare edecek

Mitsubishi Electric'e yeni genel müdür
EndüstrideAra - Haber Detay

Klima, endüstriyel otomasyon, robot teknolojileri ve CNC mekatronik sistemler gibi bir çok farklı sektörde faaliyette bulunan yüksek teknoloji şirketi Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş.’nin Kurumsal Finans Bölümü’nün yeni Genel Müdürü olarak Kerem Ongan belirlendi. Finans ve operasyon yönetiminde 25 senelik bir tecrübeye sahibi olan ve multi-milyar dolar değerindeki global kuruluşların yanı sıra start-up’lar da dahil çok sayıda firmada sonuç odaklı ve başarılı çalışmalara imza atan Ongan, firmanın finansal operasyonlarının yönetimininden soroumlu olacak.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitiren Kerem Ongan, New York Institute of Technology Üniversitesi’nde Finans MBA programından mezun oldu. Finansal analist olarak 1992-1997 seneleri arasında Türkiye, Rusya ve ABD’de farklı firmalarda çalışan Kerem Ongan, ardından yaklaşık 17 sene süresince Coca-Cola’da üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Coca-Cola’da sırasıyla Avrasya bölgesinden sorumlu Kıdemli İş Analisti, Çek & Slovak bölgesinden sorumlu Planlama ve Bütçe Müdürü, Orta Avrupa Avrasya & Ortadoğu Grubu ile Kuzey Asya Avrasya ve Ortadoğu Grubu’ndan sorumlu Ticari Finans Müdürü, Orta Avrupa Bölümü Finansal Analiz Müdürü, Orta Amerika Bölgesi Kıdemli Finans Müdürü ve Coca-Cola İçecek Uluslararası Operasyonlar Finans Direktörü olarak çalışan Ongan, daha sonra Sütaş Süt ve Süt Ürünleri A.Ş.’de Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Yıldız Holding’te Performans Yönetimi ve Gözde Girişim Sermayesi bünyesinde CFO olarak iş hayatını devam ettiren Ongan, Eylül 2019 itibariyle Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş. Kurumsal Finans Bölümü Genel Müdürü olarak şirketin tüm finansal operasyonlarını üstlendi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 15:00
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler