DASK YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE ATANDI

Türk Reasürans Genel Müdür Yardımcısı Erdal Turgut, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) yönetim kurulunun yeni üyesi olarak atandı.

DASK YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE ATANDI
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Türk Reasürans Genel Müdür Yardımcısı Erdal Turgut'un Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Üyesi olduğu bildirildi.

Türk Reasürans'ın DASK'ın teknik işleticiliğini üstlenmesinin ardından DASK Genel Koordinatörlük görevine getirilen Turgut, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından DASK Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Kariyerine 1998 yılında Anadolu Sigorta'da başlayan Turgut, reasürans muhasebesi ve reasürans alanında 15 yıl, satın alma, destek ve inşaat-emlak müdürlüklerinde 6 yıl olmak üzere toplam 21 yıllık deneyiminin ardından 6 Eylül 2019'da Türk Reasürans'ın kurucu ekibine dahil oldu.

Halen Türk Reasürans'ta finansal raporlama ve muhasebe, reasürans muhasebesi, hazine ve fon yönetimi, retrosesyon, satın alma ve kontrat yönetimi birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Turgut, evli ve 3 çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 12:38
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını