TÜRKİYE BİLİŞİM VAKFI GENEL KURULU YAPILDI

Türkiye Bilişim Vakfı’nın genel kurulu 21 Mart tarihinde yapıldı. TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, vakfın bundan böyle gezegenin sağlıklı geleceğine yönelik çalışmalar yapacağını, veriye dayanarak bilimin ışığı altında projeler geliştireceği ve Avrupa Birliği standartlarında benzer çalışmalar yapan ağların bir parçası olacağını ifade etti.

TÜRKİYE BİLİŞİM VAKFI GENEL KURULU YAPILDI
Endüstrideara

Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşebilmesi için gerekli altyapının oluşturulmasına katkı sağlamak, bilimsel araştırma ve geliştirme etkinlikleri gerçekleştirmek ve özellikle yeni teknolojilerin sosyal ve ekonomik yaşam üzerine etkilerini inceleyip nitelikli ve saygın paydaşlarla birlikte projeler üretmek ve uygulamalarını sağlamak maksadıyla çalışmalar gereçkleştiren Türkiye Bilişim Vakfı’nın genel kurulu 21 Mart tarihinde yapıldı . Kurulda, vakfın dönem faaliyetleri, eğitim projeleri, ödül programları, rapor çalışmaları, AB Fonlarıyla yürütülen projeler ve platformlar değerlendirildi.

TÜRKİYE İÇİN 2021 KARAR YILI OLDU

Neredeyse 30 sene evvel bilhassa internetin hayatımıza girmesiyle beraber Türkiye Bilişim Vakfı’nın oluştuğunu söyleyen TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, aradan geçen sürede gelişmelerin beklenenin çok ötesinde olduğunun belirterek şöyle konuştu: “Teknolojiler yeni uygulamaların, yeni uygulamalar yeni kavramların hayatımıza girmesine neden oldu. 30 sene içinde yepyeni bir kuşak çalışma hayatına atıldı ve yeni hikayelere kucak açtı. 2021 yılı TBV’nin de rotasını yönlendirmesi için bir karar yılı oldu. Vakfımız bundan böyle çalışmalarını uzayda soluk bir mavi noktadan oluşan gezegenimizin sağlıklı geleceğine yönlendirecek ve bu hikayeye ülkemizin de imzasının olmasına çalışacaktır. Veriye dayanarak, veri toplamanın ve veriye göre değerlendirmenin önemine dayanarak, bilimin ışığı altında projeler geliştirecektir. Avrupa Birliği standartlarında benzer çalışmalar yapan ağların bir parçası olmaya özen gösterecektir.”

KUŞAKLAR ARASI KOPUKLUĞUN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Davranış biçimi olarak kuşaklar arasındaki farklılıkların gittikçe açıldığı beilrten Faruk Eczacıbaşı, “Her yeni uygulama ve kavram genç kuşaklar tarafından çok daha benimseniyor. Amacımız gerek kuşaklar arası, gerekse yankı odaları arasındaki kopuklukların önüne geçmek ve sağlıklı bir gelecekle uyumlu olarak bütünsel bir yaklaşım için elinden geleni yapmak olmalıdır. Bugüne kadar gerek sponsorlarımızdan, gerekse ilişkili kurum ve kuruluşlardan her zaman destek aldık. Sahip olduğumuz saygınlığımız bu sürede taş üzerine taş koyularak geldi ve kendilerine çok şey borçlu olduğumuza inanıyoruz. Bundan sonraki yolumuzda da 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2022, 16:34
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını