Otomotiv ve bilişim firmalarından ortak yapay zeka projesi

Tofaş ve Microsoft’un iş birliği ile hayata geçirilen proje kapsamında, Tofaş çalışanları yapay zeka destekli veri analistliği eğitimi aldı.

Otomotiv ve bilişim firmalarından ortak yapay zeka projesi
EndüstrideAra - Haber Detay

Tofaş ve Microsoft tarafında ortaklaşa yürütülen yapay zeka programı çerçevesinde, Tofaş çalışanlarına, yapay zeka destekli veri analistliği eğitimi sunuldu.

Nisan ayında başlayan “Yapay Zeka Veri Analisti Programı” projesi ile farklı uzmanlık alanlarında çalışan Tofaş çalışanlarına teknik yetkinlik kazandırılması hedefleniyor. 

Tofaş Fabrikası’nda düzenlenen Tofaş Bilgi ve İşlem Teknolojileri Direktörü Özgür Çetinoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen törenle katılımcılara sertifikaları verildi.

Törene, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Yılmaz’ın yanı sıra her iki firmanın yöneticileri de katıldı. 

200 SAATTEN FAZLA EĞİTİM SUNULDU

Üretimden kaliteye, tedarikten İK’ya çeşitli alanlarda çalışan 40 Tofaş çalışanının katıldığı programda toplamda 45 saat sınıf eğitimi ile 150 saat online eğitim sunuldu.

Tofaş Bilgi İşlem Teknolojileri Veri Bilimi ekibinin katılımcı gruplara liderlik yaptığı program kapsamında verinin anlamlandırılması, toplanması, analizi ve tahminlemesi gibi konular işlendi.

SÜREKLİ EĞİTİMLER VERİLECEK

Eğitimin ardından katılımcılardan meydana gelen 8 ekip, iş birimlerden proje seçerek Microsoft Azura platformunda uygulamalı çalışmalar gerçekleştirdi.

Program kapsamında her ekip en az yüzde 80 başarı oranına sahip bir yapay zeka modeli ile gerçekte var olan bir probleme çözüm üretirken, çıktılar Microsoft Başarı Hikayesi olarak değerlendirmeye alınacak.

Ayrıca Tofaş’ın bütün birimlerinde veriyle ilgili süreçlerin bir kültür olarak oluşması ve benimsenmesi adına Tofaş Akademi’de verilecek eğitimlerin devamlı olacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 16:22
YORUM EKLE

Radyo

Halıcı

Dergiler