banner1322
x

Demir-çelik tesislerine Endüstri 4.0 odaklı yeni nesil çözümler sunacak

SGS Automation&Drives şirketinin Satış Koordinatörü Saadettin Yeşil, yakın dönemde demir-çelik tesislerine yönelik yeni nesil çözümler sunacaklarını söyledi.

Demir-çelik tesislerine Endüstri 4.0 odaklı yeni nesil çözümler sunacak
Endüstrideara

Türkiye’de iki farklı bölgede faaliyet gösteren SGS Automation&Drives, 2006 yılında merkez olarak Gebze-Kocaeli’nde kurulmalarından bu yana otomasyon alanındaki çalışmalarını her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. İzmir Şubesi’nde de müşterilerine çözüm sunan SGS Automation&Drives’ın Satış Koordinatörü Saadettin Yeşil, firmalarının iş gündeminde yer alan projeleri ve yakın dönem hedeflerini anlattı. 

KARDEMİR İLE YENİ ANLAŞMA

Saadettin Yeşil, “Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılmış olan Kardemir Karabük Demir Çelik San. ve Tic. A.Ş.’nin 120 Ton/Saat kapasiteli, 3. Pota Ocağı, Elektrik Seviye 1 ve Seviye 2 Otomasyon Sistemleri imalat, yazılım ve devreye alma işlerimiz tamamlandı. Müşterimiz üretime başladı. Bunun dışında yine Kardemir Karabük Demir Çelik San. ve Tic. A.Ş. ile birlikte başlattığımız revartmanlar, revizyon planında olan BOF-1 Elektrik Otomasyon Sistemi revizyonu bizim tarafımızdan yapılacak. Çalışmalar başladı. Proje kapsamında eski nesil PLC kontrol üniteleri, operatör kontrol bilgisayarları ve motor sürücüleri, yeni nesil ürünler ile yenilenecek. Programlar yazılarak devreye alınacak” dedi.

“KAPASİTEMİZİ ARTIRACAĞIZ”

SGS Automation&Drives, hem Gebze Merkez hem de İzmir olmak üzere iki bölgeden çalışmalarına devam ediyor. “Gelecek dönem içerisinde İzmir organizasyonumuzun faaliyetlerine imalat sürecini de ilave ederek kapasitemizi artırmayı planlıyoruz” diyen Yeşil, “Diğer bir planlamamız ise; ağır sanayi tesislerine ve özellikle demir-çelik tesislerine yönelik yeni nesil çözümler olacak. Detaylarını daha sonra detaylı bir şekilde paylaşacağımız ve tamamlanan proje sayıları artan bu çözümler özellikle Endüstri 4.0 kavramına bu sektörde öncülük yapacak ölçekte olacak” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 19:09
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını