Petrokimya Tesislerinde güç aktarım ürün seçimi

Üretim aksamasının büyük kayıplara neden olduğu petrokimya tesislerinde doğru güç aktarım ürünlerinin seçilmesi ve bakımlarının doğru yapılması oldukça önemlidir.

Petrokimya Tesislerinde güç aktarım ürün seçimi

Petrokimya tesislerinde kullanılan ve arızasız çalışmayı sürdürmesi gereken; kompresör, elektrik motorları ve pompaların içinde bulunan rulmanların en zor şartlarda dahi çalışmaya uygun olması gerekiyor. Kullanılan güç aktarım ürünlerinin hasar ve arızalarının büyük bir bölümü ürünlerin yanlış kullanılmasından kaynaklanıyor. Güç aktarım ürünlerinin dayanıklılığını artırarak ömrünü uzatmak tesis verimliliğini büyük ölçüde artırmaktadır.  

ENDAŞ AKADEMİ, bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak petrokimya tesislerindeki teknik personeli doğru ürün kullanımı ile ilgili bilgilendiren ücretsiz eğitimler vermektedir.

Petrokimya Endüstrisi için Ücretsiz Güç Aktarım Eğitimleri;

-Rulman teknolojisindeki son gelişmeler
-Rulman tiplerinin tanıtımı
-Montaj demontaj yöntemleri ve ekipmanları
-Rulman hasarlarını önleme yöntemleri
-Rulman yağlama teknikleri
-Mil ve yuva toleransları seçimi ana başlıkları kapsamında devam etmektedir.

DOĞRU ÜRÜN SEÇİMİ - NSK SNN Serisi Plummer Yatakları 

Endaş’ın geniş ürün seçenekleri arasında yer alan NSK’nın SNN Serisi Plummer rulman yatakları petrokimya tesislerinde kullanımda öne çıkıyor.

En zorlu uygulamalara ilişkin ihtiyaçları karşılayacak çeşitli teknik seçenekler sunan NSK rulman yataklarında bileşenler birbirine kolay geçer, kolay çıkarılır ve bakımı kolay yapılır. NSK’nın yüksek performanslı rulmanlarıyla donatılan SNN serisi plummer blokları, maliyet azaltmaya yardımcı oluyor.

ENDAŞ uzman kadrosu ile FAG, INA, NSK, MGM, KG, HRB, GBM gibi farklı segmentteki rulman markalarının ve rulmanın ömrünü etkileyen yağlama, sızdırmazlık, sökme-takma ve güç aktarım; zincir, kayış, kaplin, kasnak gibi ürün gruplarında OKS, SIMRIT, NAK, FENIX, REXNORD, MEGADYNE, OPTIBELT markalarının en tecrübeli ve köklü distribütörü olarak 50 yılı aşkın bir süredir rulman satışı ve eğitimini eşzamanlı sağlamaktadır. Verimliliklerini artırmak isteyen Türkiye’nin çeşitli illerindeki tüm petrokimya firmaları güç aktarım sistemlerinin kullanımı ve bakımı ile ilgili konularda ENDAŞ AKADEMİ’ nin verdiği eğitimlerden yararlanabilir.

http://www.endas.com/Academy/Turkish
 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 12:19
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını