Maden Sektörü’nde Güç Aktarım Ürünlerinin Ömrünü Uzatın

Maden sektöründe zorlu ortam ve çalışma koşulları, kullanılan rulmanlar konusunda yüksek gereksinimler ortaya çıkarmaktadır. Arızadan kaynaklı iş kesinti sürelerinin yüksek maliyetlere sebep olduğu sektörde kullanılan güç aktarım ürünlerinin sorunsuz çalışması oldukça önemlidir.

Maden Sektörü’nde Güç Aktarım Ürünlerinin Ömrünü Uzatın

Madencilikte kullanılan güç aktarım ürünlerinin özellikleri; yüksek sıcaklık, titreşim ve darbelere karşı dayanıklılık, operasyonel güvenlik, yüksek yük taşıma kapasitesi olarak sıralanmaktadır. Rulmanlar, düşük hızlarda ağır yüklere maruz kalabilmekte, makinanın sık çalıştırılması ile her bir bileşene fazla yük binmektedir. Ağır şartlara uygun üretilmiş rulmanlar sürekli titreşim, hatalı hizalama ve şok yüklere karşı aşınma direnci göstererek güvenilir çalışma sağlarlar.

Doğru rulman seçiminin kritik önem taşıdığı maden sektöründe zorlu çalışma koşullarına karşın güç aktarım ürünlerinin ömrünü uzatmanın yolu bu ürünlerin doğru kullanılması, bakımlarının doğru yapılması ile mümkün olmaktadır. ENDAŞ  uzman kadrosu ile FAG, INA, NSK, MGM, KG, HRB, GBM gibi farklı segmentteki rulman markalarının en tecrübeli ve köklü distribütörü olarak 50 yılı aşkın bir süredir rulman satışı ve eğitimini eşzamanlı sağlamaktadır; geniş rulman çeşitliliği ile müşterilerine en uygun rulmanı seçmesini sağladıktan sonra bünyesindeki ENDAŞ AKADEMİ ile eğitim vermektedir. 

ENDAŞ AKADEMİ tarafından rulman ömrünü uzatmak için verilen eğitimin içeriği;

- Rulman teknolojisindeki son gelişmeler

- Rulman tiplerinin tanıtımı

- Montaj demontaj yöntemleri ve ekipmanları-Rulman hasarlarını önleme yöntemleri

- Rulman yağlama teknikleri

- Kayış saklama depolama yöntemleri

- Zincir bakımı ana başlıkları kapsamında devam etmektedir.

http://www.endas.com/Home-Page/Turkish
 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 12:23
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını