banner1322
x

Güç aktarım ürünlerinin ömrünü uzatın

Her sektörde kullanılan güç aktarım ürünlerinin seçiminde; uzun kullanım ömrü, verimliliğe olan katkı ve kalitesi firmaların dikkat etmesi gerekenler listesinin başında geliyor.

Güç aktarım ürünlerinin ömrünü uzatın

İkinci kalite ve sahte güç aktarım ürünleri üretim hatlarına zarar veriyor ve hatlarda durmalara neden olarak işletmelerdeki verimliliğin düşmesine sebep oluyor.

Rulman ömründe azalma, firmalara plansız bakım duruşları olarak geri dönüyor ve ek maliyet yaratıyor. 

Toplam işletme maliyetine bakıldığında üretim kayıpları, yeni ürün ve işçilik ücreti maliyeti çok yükseltiyor.

Silkar Endaş, satışını gerçekleştirdiği ürünlerin takip ve garantisi için tüm ürünleri Silkar Endaş hologramı ile müşterilerine sunuyor. Silkar Endaş, hologramlı ürünleriyle yüzde yüz orijinal ve garanti altında olduğunu belirtiyor.  

ENDAŞ AKADEMİ MİNİBÜSÜ

Rulman ile birlikte kullanılan güç aktarım ürünlerinin bakımları oldukça önemli. Uzun kullanım ömrü için düzgün yağlanma ve iyi sızdırmazlık sağlayarak tozların önlenmesi gerekiyor. Rulman hasarlanmaları incelendiğinde en büyük sebeplerin yanlış montaj demontaj ve yanlış yağlama olduğu görülüyor. Güç aktarım ürünlerinin bakımı ile ilgili; rulman montaj demontaj, kestirimci bakım ürünleri ve otomatik yağlama cihazlarının bulunduğu Endaş Akademi Minibüsü fabrika ziyaretlerine giderek, bakım departmanında çalışan teknik ekiplerin tüm cihazları aynı anda inceleyebilmesine fırsat sunuyor.

Ziyaret edilen firmalarda güç aktarım ürünleri ile ilgili mevcut durum, kullanım ömrü, mevcut yağlama maliyeti hesaplanarak tavsiye edilen yöntemler ve katma değerinin ne olacağı yazılı olarak veriliyor.

50 yılı aşkın bir süredir rulman satışı ve eğitimini eşzamanlı sağlayan SİLKAR ENDAŞ, bünyesinde kurduğu ENDAŞ AKADEMİ ile ücretli ve ücretsiz paketlerden oluşan programlarda 2000’in üzerinde eğitim ve seminer gerçekleştirdi.

Türkiye’nin çeşitli illerindeki tüm fabrikalar güç aktarım sistemlerinin kullanımı ve bakımı ile ilgili konularda ENDAŞ AKADEMİ’ nin verdiği eğitimlerden yararlanabilir.
http://www.endas.com/Academy/Turkish

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 12:17
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını