banner1322
x

Güç Aktarım Ürünlerinin Ömrünü Nasıl Ölçüyorsunuz?

Üretim ve bakım süreçlerinde kullanılan ve farklı gereksinimleri karşılayan güç aktarım ürünlerinin kalitesi kadar ve hatta daha da önemli olan konu bu ürünlerin doğru kullanılması, bakımlarının doğru yapılmasıdır.

Güç Aktarım Ürünlerinin Ömrünü Nasıl Ölçüyorsunuz?

Güç aktarım ürünlerinin seçiminde de her endüstriyel ürün satın alma sürecinde olduğu gibi karar alma kriterleri; ürün dayanıklılığı, fiyat ve marka bilinirliği olarak sıralanmaktadır. Farklı segment ve fiyat seçeneklerinin mevcut olduğu güç aktarım ürün pazarının %40’ı Avrupa, %35’i yerli, %25’i Uzakdoğu menşeilidir. Özellikle Avrupa ve Uzakdoğu orjinli ürünler arasında fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Bu noktada tercih yaparken önemli olan ürünün uzun ömürlü olmasıdır.

Güç aktarım ürünlerinin ömrünü etkileyen olumsuzlukların %85’i yanlış kullanım ve bakımlarının doğru yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Ürünün menşeinin ürün ömrüne etkisi ise doğru kullanım ile kıyaslandığında ihmal edilebilecek seviyededir. Doğru kullanım için yapılması gereken, güç aktarım ürün kullanımı ve bakım uygulamaları hakkında firmaların ilgili mühendis, teknisyen, ustabaşı gibi tüm teknik personelini konu ile ilgili uygulamalı eğitimlerle bilgilendirmektir. Güç aktarım eğitimleri ve ürünleri ile sanayi kuruluşlarının verimliliğini sürekli artırmaya yönelik alt yapıya sahip olmak içinse tedarikçi firmanın finansal ve lojistik yapısının güçlü olması gerekmektedir.

Farklı fiyat aralığında ve segmentinde rulman çeşitleriyle FAG & INA, NSK, KG, GBM, HRB, MGM gibi bir çok markanın temsilciliğini yapmakta olan ENDAŞ, ayrıca rulmanın ömrünü etkileyen yağlama, sızdırmazlık, sökme-takma ve güç aktarım; zincir, kayış, kaplin, kasnak gibi ürün gruplarında OKS, SIMRIT, GARLOCK, FENIX, REXNORD, MEGADYNE, OPTIBELT markalarıyla Türkiye pazarında bulunmaktadır. ENDAŞ 50 yılı aşkın tecrübesi ve farklı sektörlere hitap eden çeşitliliğiyle güç aktarım ürünlerinin satışı ve eğitimini eşzamanlı sağlamakta, müşterilerinin en uygun ürünü seçmesini sağladıktan sonra bünyesindeki ENDAŞ AKADEMİ ile eğitim vermektedir. 

www.endas.com/Home-Page/Turkish
 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 12:24
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını