3 Adımda güç aktarım ürünleri nasıl seçilir?

Ağır sanayiden makina üretimine, madenden enerji sektörüne kadar farklı üretim ve bakım süreçlerinde kullanılan güç aktarım ürünleri oldukça çeşitlilik gösterir. Peki, hemen her alanda kullanılan güç aktarım ürünlerini seçerken nelere dikkat edilmeli?

3 Adımda güç aktarım ürünleri nasıl seçilir?

1. İhtiyaca Uygun Ürün Seçimi

Güç aktarım ürünlerinin seçiminde de her endüstriyel ürün satın alma sürecinde olduğu gibi karar alma kriterleri; ürün dayanıklılığı, fiyat ve marka bilinirliği olarak sıralanmaktadır. Farklı segment ve fiyat seçeneklerinin mevcut olduğu güç aktarım ürün pazarında özellikle Avrupa ve Uzakdoğu orjinli ürünler arasında fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Bu noktada tercih yaparken önemli olan ürünün kullanılacağı alanın ihtiyacı ve fiyat-kalite endeksidir.

2. Doğru Rulman Kullanımı

Güç aktarım ürünlerinin ömrünü etkileyen olumsuzlukların %85’i yanlış kullanım ve bakımlarının doğru yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Doğru kullanım için yapılması gereken, güç aktarım ürün kullanımı ve bakım uygulamaları hakkında firmaların ilgili tüm teknik personelinin konu ile ilgili uygulamalı eğitimlerle bilgilendirilmesidir.

3. Tedarikçi Firma Seçimi

Tedarikçi firmanın finansal ve lojistik yapısının güçlü olması hizmet verdiği sanayi kuruluşlarının verimliliğini artıracak en önemli etkenlerden biridir.

Güçlü Altyapı ve Akademi Konsepti ile ENDAŞ

Farklı fiyat aralığı ve segmentlerde rulman çeşitleriyle ENDAŞ, doğru ürünü tespit etmenize destek veriyor. Akademi konseptiyle de rulman kullanım sürenizin artmasını sağlıyor. FAG & INA, NSK, KG, GBM, HRB, MGM gibi birçok markanın temsilciliğini yapan ENDAŞ, rulmanın ömrünü etkileyen yağlama, sızdırmazlık, sökme-takma ve güç aktarım; zincir, kayış, kaplin, kasnak gibi ürün gruplarında OKS, SIMRIT, NAK, FENIX, REXNORD, MEGADYNE, OPTIBELT markalarıyla Türkiye pazarında çözümler sunuyor. 50 yılı aşkın tecrübesi ve farklı sektörlere hitap eden çeşitliliğiyle güç aktarım ürünlerinin satışı ve eğitimini eşzamanlı sağlamakta olan ENDAŞ, müşterilerinin en uygun ürünü seçmesini sağladıktan sonra bünyesindeki ENDAŞ AKADEMİ ile eğitimler veriyor.
www.endas.com/Academy/Turkish
 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 12:23
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını