Emikon Otomasyon Satış ve Lojistik Koordinatörü Burcu Dağcı Bağcı, Robot Yatırımları Zirvesi’nde öne çıkarmayı planladıkları ürün ve uygulamalardan bahsetti.

Bağcı, zirvede öne çıkarmak istediğimiz çözümleri şu şekilde sıraladı:

  • AGV ve AMR ler için Safety Çözümleri (Akıllı Depo Sistemlerinde Mobil Robotların Safety Çözümleri, 5G ile haberleşmesi)
  • Kablosuz Çözümler (Lojistik ve Malzeme Taşıma Endüstrisinde verimliliği artırmaya yönelik yeni fırsatların paylaşımı)
  • Endüstriyel IOT Çözümleri
  • Güvenli Uzaktan Erişim Çözümleri

“Bu etkinlikten beklentimiz; mobil robot teknolojileri AGV ve AMR üreticileri ile bir araya gelip sektördeki son gelişmeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak. Bir diğer planımız ise; bu ürünleri fabrikalarında kullanan son kullanıcılar ile bir araya gelerek, mevcut çözümlerini bir üst noktaya getirmek adına kendilerine çözüm sunmak. Ve elbette 2005 itibarı ile odak noktamız olan Endüstriyel Otomasyon tarafından müşterilerimiz ile buluşmak” diye konuşan burcu Dağcı Bağcı, “Son dönemde Wireless çözümlerimiz; Endüstriyel WLAN-Bluetooth ile ilgili daha fazla talep almaya başladık. Robot yatırımcıları; özellikle hareketli robotlu sistemler üzerinde çalışmalar yürüten müşterilerimiz Wireless haberleşmeye fazlası ile ihtiyaç duyuyor. Bu konuda hemen her müşterimize Wireless ürünlerimiz ile çözüm oluyor. Son dönemde ise özellikle 5G ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Mevcutta 5G ile ilgili birçok pilot çalışma yapılıyor ve şu an bu projelerin birçoğuna ürün bazında destek veriyoruz” diye konuştu.

ABB, YENİ ROBOTIK TESİSİNİ ABD'DE AÇTI ABB, YENİ ROBOTIK TESİSİNİ ABD'DE AÇTI

HEDEF, 5G’DE SEVİYEYİ YÜKSELTMEK

Burcu Dağcı Bağcı, Emikon Otomasyon’un hedefleri ile ilgilim olarak ise şunları söyledi: “Özellikle son dönemde gerek 5G alanında ve gerek ise Wireless Haberleşme alanında çalışmalarımızı bir üst seviyeye taşımak. Teknik alt yapımızı da bu doğrultuda güncel tutmaktayız. 2025’te devreye alınacak birçok sistem mevcut ve bu sistemlere şimdiden kendimizi hazır duruma getirmek en önemli hedeflerimizden biri.

Bunların yanı sıra kestirimci bakımla ilgili de birçok çözümümüz bulunuyor. Bu konudaki hedefimiz ise fabrikalara hizmet vermek ve mümkün olduğunca daha çok fabrikaya çözüm olmak. Üreticilere özel embedded (gömülü) çözümlerimiz mevcut. Bir diğer ihtiyaç duyulan NAT Gateway çözümümüzle fabrikalara çözüm olurken Uzaktan Erişim ve Kontrol ürünümüz ile özellikle Makine imalatı ve ihracatı yapan müşterilerimize çözüm olmak hedeflerimizin arasında yer alıyor.”

Editör: Haber Merkezi