banner1339
x

Zülfikarlar Holding'ten büyük başarı

Zülfikarlar Holding ile Türkiye İş Bankası arasında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan oluşan bir konsorsiyum ile İş Yatırım danışmanlığı alanında bir kredi sözleşmesi imzalandı. Buna göre kredi, Zülfikarlar Holding’e olduğu kadar ülkemiz ekonomisine duyulan güvenin de bir işareti olarak görülüyor.

Zülfikarlar Holding'ten büyük başarı
Enerji Zirvesi

Bilindiği gibi Zülfikarlar Holding akaryakıt dağıtım, kimya finans ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren başarılı bir firma. Şimdilere büyük bir başarıya imza atan Holding ile Türkiye İş Bankası, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) oluşan konsorsiyum arasında İş Yatırım danışmanlığında bir anlaşma imzalandı. 92 milyon ABD dolarlık kısmı satın alma kredisi olmak üzere toplam 222 milyon ABD dolarlık kredi anlaşması, bir tören ile resmiyete döküldü. Kredinin 92 milyon ABD dolarlık kısmı, 2017’de holdinge katılan TP Petrol Dağıtım A.Ş’nin satın alma işlemleri için kullanılacak. Kalan kredi ise şirketin mali yapısının kuvvetlendirilmesi adına değerlendirilecek. Ayrıca anlaşma konsorsiyumunda dünya finans kuruluşlarından Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın da bulunması, Zülfikarlar Holding’e ve Türkiye ekonomisinin geleceği adına olumlu bir değerlendirme olarak kabul edildi.

''HEDEFİMİZ KREDİYİ VERİLMLİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK.''

Bu önemli kredi anlaşmasının imzalandığı törende konuyu değerlendiren Zülfikarlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsfendiyar Zülfikari, “Bugüne kadar faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde sürdürülebilir büyümeye ve daha fazla katma değer yaratmaya yönelik hedeflerin peşinden yürüdük. Bugün de ileriye dönük iddialı yatırım projelerimiz ve büyüme hedeflerimiz bulunuyor. Bunları bundan sonraki günlerde adım adım sizlerle paylaşıyor olacağız. Nitekim bugün burada imza attığımız kredi bu büyüme adımlarından birini oluşturuyor.'' dedi. Ayrıca bu anlaşmanın Zülfikarlar Holding’in geleceğine olduğu kadar, Türkiye ekonomisine de olan güveni ifade etttiğini söyledi. İsfendiyer Zülfikari sözlerini ise şöyle sonlandırdı: ''Hedefimiz, krediyi en verimli şekilde değerlendirmek olacaktır.”

YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını