Yılkomer, endüstriyel tesislerde AG parafudr kullanımını açıklıyor

Fabrika ve endüstriyel tesislerde AG parafudr kullanımının zorunlu olduğuna dikkat çeken Yılkomer, kullanılmama halinde tesiste oluşabilecek maddi ve manevi risklerin büyük olacağını söylüyor.

Yılkomer, endüstriyel tesislerde AG parafudr kullanımını açıklıyor
Şirketler Arası Pazarlama

Bulut ile yer arasında yüksek gerilimle oluşan yıldırımın bir elektrik deşarjı olduğunu belirten Yılkomer, böyle bir durumda endüstriyel tesislerden fabrikalara kadar pek çok üretim noktasında sorun yaşanacağına dikkat çekiyor. Türkiye’de yıldırım deşarj sayısının ve şiddetinin yüzde 300 oranında artış yaşandığını belirten Yılkomer, özellikle yanıcı ve patlayıcı içeren tesislerde hayati önem taşıdığını ifade ediyor.

AG PARAFUDR ÜRÜNLERİ 3 TİPTEN OLUŞUYOR

AG parafudr ürünleri ile tesis içi koruma sağlanırken bu sayede ciddi hasarların önüne geçiliyor ve fiziksel koruma sağlanıyor. AG parafudr ürünlerinin üç farklı tipten oluştuğunu söyleyen Yılkomer, partneri olduğu Raycap’ın 2400 farklı parafudr tipi bulunduğunu ve tesisin doğru korunması için keşif çalışmasının mutlaka yapılması gerektiğini belirtiyor. Yılkomer parafudrları temel olarak sınıflara ayırarak ise şu şekilde açıklama yapıyor. “Temel olarak sınıflara ayırırsak Tip 1 (B Sınıfı), yıldırım darbelerine karşı koruması; Tip 2 (C Sınıfı) ani aşırı gerilim darbelerine karşı koruması; Tip 3 (D Sınıfı) ise hassas cihazların korunması için kullanılan ürünlerdir. Ürün koruma değerleri, modelleri ciddi farklılıklar göstermektedir. Uc, Imax, Iimp değerlerine göre ürünler seçilmelidir.” diyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 15:38
YORUM EKLE

Radyo

Vat

Dergiler