WIN EURASIA, inovasyon ağırlıklı proje arıyor

Uluslararası WIN Eurasia, bu sene 14 – 17 Mart tarihlerinde düzenlenecek ve WINOVATION yarışması ile başarılı projeleri ödüllendirecek.

WIN EURASIA, inovasyon ağırlıklı proje arıyor
Endüstrideara

Avrasya bölgesinin en büyük sanayi buluşmalarını organize eden 26. Uluslararası WIN Eurasia Fuarı’nı bu sene 14 – 17 Mart 2019 tarihlerinde düzenleyecek. Organizasyonun bu seneki en önemli özelliği ise Türkiye sanayisinin gelişmesine katkı sağlayacak projeleri teşvik etmek ve ödüllendirmek amacıyla düzenlediği inovasyon yarışması. “WINOVATION” adı verilen yarışma kapsamında, Türkiye Sanayii’sine değer katabilecek projelerin aradığı yarışmanın son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2019 olacak.

HEDEF ÖZGÜN TASARIMLI PROJELER

Hannover Fairs Turkey ve ENOSAD, bu yıl ilk kez “WIN EURASIA” Fuarı bünyesinde “WINOVATION” yarışması düzenleyecek. Yenilikçi, teknik inovasyon ağırlıklı, özgün tasarımlı projelerin bir araya getirileceği yarışma kapsamında; başarılı projeler ödüllendirilecek. WINOVATION yarışmasının konu başlıkları altında; ürün, hizmet, tasarım, teknoloji, teknik altyapı, çözüm, iş modeli, organizasyon ve sosyal çevre gibi maddeler yer alırken bu konu başlıkları altında ise teknik inovasyon ağırlıklı, özgün tasarımlı projeler değerlendirilecek. Dereceye giren projeler 14 Mart 2019 tarihinde WIN EURASIA kapsamında düzenlenecek törenle ödüllendirilecek. Yarışmada dereceye giren projeler, alanında uzman 10 kişilik profesör, sektör temsilcileri ve aralarında İSDER’in de yer aldığı seçici kurul tarafından belirlenecek. Projelerin değerlendirilme aşamasında ise; farklı ve özgün olması, kullanıcıya fayda sağlaması, sunduğu yenilikler, geliştirilebilir ve uygulanabilir olması, ihracat potansiyeli, Ar-Ge niteliği, teknolojik yönü, çevreye katkısı, topluma katkısı, yüksek teknoloji içermesi ve ticari olması gibi kriterler göz önünde bulundurulacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 18:13
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler