banner1339
x

Tuggy ile çevreci seyir imkanı

Amatör balıkçılar, amatör dalgıçlar ve ailece deniz keyfi yapmak isteyenler için tasarlanan Poseidon Mühendislik ve Gemi İnşaatı Şirketi'nin Tuggy markalı teknesi, ön kamarasının yerleştirilecek güneş panelleri sayesinde 5 saat boyunca yakıt harcamadan seyir yapma imkanı sağlıyor.

Tuggy ile çevreci seyir imkanı
Endüstri 40 Zirvesi

Poseidon Mühendislik ve Gemi İnşaatı Şirketi, amatör balıkçılar, amatör dalgıçlar ve ailece deniz keyfi yapmak isteyenler için tasarladığı Tuggy markalı tekne ile deniz keyfini yaygınlaştırmayı hedefliyor. Vergiden muaf olması, uygun fiyat avantajı, konforuyla Tuggy markalı tekneyi üreten Poseidon Mühendislik ve Gemi İnşaatı Yönetim Kurulu Başkanı Burak Acar, denizlerin Vosvos’unu ürettiklerini söyledi.

Burak Acar

Denizlerin Vosvos’u

Elektrikli motor seçeneği ile tekneyi saatte 7 knot hızla ve şarj etmeden yaklaşık 5 saat seyir imkânı da olacağına dikkat çeken Burak Acar, “Denizlerin Vosvos’u olarak adlandırdığımız Tuggy ile denizde balık tutmak, ya da kıyıları keşfetmek artık mümkün. Deniz keyfinin pahalı bir zevk olduğu algısını kırmak istiyoruz. Hedefimiz öncelikle iç pazar, sonrasında ise ihracat” dedi. İlk aşamada 4,95 metrelik modeli üretilen Tuggy, ön kamarasının üzerine yerleştirilecek güneş panellerinin besleyeceği elektrik motoru ile 5 saat süre ile yakıt tüketmeden çevreci bir seyir keyfi sunuyor. Ön kamarasının üzerine yerleştirilecek güneş panelleri ile fenerler, aydınlatmalar, telefon ve çakmak şarjı gibi günlük elektrik ihtiyacı da karşılanabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 12:54
YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını