TESK: Enerjiye bir indirim daha...

TESK, yılbaşında yapılan elektrik ve doğal gaz indirimlerinin, 2018'in enerji zamlarının gerisinde kaldığını belirterek, ikinci bir indirim talep etti.

TESK: Enerjiye bir indirim daha...
Dergi

(AA)- TESK Başkanı Bendevi Palandöken, 2018'de enerjiye gelen zamların etkilerinin, kış indirimleri ile azaltılmasını talep etti

2019'DAKİ ENERJİ İNDİRİMLERİ YETERLİ Mİ?

Palandöken, 2019 yılına girerken, doğalgaz ve elektrikte yapılan indirimlerin yeterli olmadığını belirterek, 2018'deki zamların etkisini azaltmak için kış indirimi adı altında ikinci bir indirim daha talep etti. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı,hava muhalefeti ile artan ve rekor kıran doğalgaz tüketiminin de ciddi oranda arttığına işaret ederek, "2018 yılında elektrik ve doğalgazdaki büyük zamlar, yeni yılla birlikte yapılan indirimlerden sonra da, halen pahalıdır.

VERGİ AYINA GİRERKEN, ALINACAK VERGİLERİN DURUMU...

Bu kış yapılacak ikinci bir indirimle, yüksek enerji girdileri, geriye çekilmelidir. Şimdi de vergi ayına girerken, pekçok kalemde alınan vergiler indirilmeli. Böyle bir indirim, milyonları gerek işyerlerinde, gerekse evlerinde mutlu edecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 12:23
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Vat

Dergiler