Temsa gelecek hedeflerini açıklıyor

​​​​​​​2017 senesine ait cirosunu % 17 artırıp ihracat oranını % 33' yükselten Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım, konumlarını, “Geçen yıl otobüs ve midibüs pazarında yüzde 28’lik paya ulaştık. Çalışmalarımıza ‘akıllı şehirler’in bir parçası olma hedefiyle yön veriyoruz.” sözleriyle açıklıyor.

Temsa gelecek hedeflerini açıklıyor
Endüstrideara

Temsa, otobüs ve midibüs pazarında 1.500 adetlik satış ve % 28’lik payı ile son üç senedir olduğu gibi 2017'yi de lider tamamladı. “Yurt içinde faaliyet gösteren 67 servis ağımızla müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor, onlara en iyi müşteri deneyimini yaşatıyoruz. Yaptığımız yatırımların bir meyvesi olarak, bugün Türkiye genelinde yaklaşık 18 bin 500 adetlik bir araç parkına ulaştık. Diğer bir deyişle, bugün ülkemizde bulunan her üç otobüsten birisinin Temsa olduğunu söyleyebiliriz. Yurt içindeki finansal performansımızın yanı sıra, yurt dışında da oldukça başarılı bir yılı geride bıraktık.'' diyen Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım, toplam ihracatlarını ve hedeflerini ise şöyle açıklıyor: ''Bu kapsamda, toplam ihracatımızı yüzde 33 gibi yüksek bir büyüme rakamıyla 172 milyon dolar seviyesine ulaştırdık. Sabancı Holding’den aldığımız güçle, gelecekte de ülkemiz ve topluluğumuz için üretmeye, değer katmaya ve istihdam yaratmaya devam edeceğiz. 2018 yılındaki hedefimiz ciromuzu yüzde 20 artırmak; ihracatımızı da 200 milyon dolar seviyesinin üzerine çıkarmak.”

2025'TE BEKLENEN BÜYÜME

Gelecek hedeflerinden de söz eden Yıldırım, altını çizdiklerin en önemli konunun elektrikli araçlar ve ‘akıllı şehirler’ olduğunu belirtiyor. Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırı'ın “Yapılan son araştırmalar, elektrikli otobüs pazarının 2025 yılına kadar yılda ortalama yüzde 33,5’lik bir büyüme göstereceğini ortaya koyuyor. Temsa olarak, bugün portföyümüzde yer alan 3 elektrikli aracımızla, ülkemizin ve dünyamızın sürdürülebilir geleceğine de katkıda bulunuyoruz. Portföyümüzdeki elektrikli araç sayımızı yukarı çekerken, mevcut araçlarımızın teknolojisini geliştirerek şarj sürelerini ve menzillerini uzatmak da şirket olarak öncelikli hedeflerimiz arasında.” sözleri de, firmanın hedeflerini açık bir şekilde anlatıyor.

YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler