banner1322
x

Teksan iki önemli lokasyona ofis açıyor

Jeneratör üretimini İstanbul ve Kocaeli’nde bulunan fabrikalarında devam eden Teksan Jeneratör, İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne ofis açmaya hazırlanıyor.

Teksan iki önemli lokasyona ofis açıyor
Endüstri 40 Zirvesi

Jeneratör konusunda Ar-Ge’ye gerçekleştirdiği yatırımlarla büyümeye devam eden Teksan Jeneratör, 2018 yılında cirosunu 460 milyon TL’ye yükselterek yüzde 18 büyüme rakamına ulaştı. İhracat yaptığı ülke sayısı ise 133’e çıktı. Teksan Jeneratör’ün 2019 hedefi ise İngiltere’ye ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne ofis açmak. 

TEKSAN JENERATÖR İHRACATLA BÜYÜYOR 

İhracat konusunda hızlı adımlarla ilerleyen Teksan Jeneratör, 2018 yılında elde ettiği 460 milyon TL’lik cirosunun yüzde 60’ını ihracattan elde etti. Ürünlerini Ortadoğu’dan Rusya’ya, Türki Cumhuriyetlerden Afrika’ya kadar geniş bir alana gönderen Teksan’ın satış yaptığı ülke sayısı 130 oldu. Teksan şimdi ise ihracattan aldığı payı artırmak için İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ofis ve depo açmayı planlıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Teksan Jeneratör Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, Teksan’ın dünya genelinde dizel ve gazlı jeneratörler, kojenerasyon-trijenerasyon paketleri, aydınlatma kuleleri, portatif jeneratörler, hibrit güç sistemleri, biyogaz çözümleri satış sonrası servis ve yedek parça çözümleri gibi geniş bir yelpaze ile hizmet sunduklarına dikkat çekti. Teksan’ın 2019 yılında çift haneli büyümeye devam edeceğinin altını çizen Tuncer, marka yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini ve tüketiciye daha kolay ulaşabilmek için İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ofis ve depo açmayı planladıklarını belirtti. Tuncer, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Tercih edilir bir marka olmada katma değerli üretim ve inovasyonun en önemli etkenler olduğunu düşünüyoruz. Bu doğrultuda 2019 yılında da Ar-Ge faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”
 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 12:18
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını