Subaru Japonya’ya dev yatırım yapacak

Subaru, Japonya’ya önemli bir yatırım gerçekleştirerek, Gunma Oizumi üretim tesisine ülkenin en büyük güneş enerjisi santralini kuracak.

Subaru Japonya’ya dev yatırım yapacak
Robot Zirvesi

Subaru Corporation, markanın DNA’sını oluşturan Boxer motorları ve şanzımanları ürettiği Gunma Oizumi üretim tesisinde Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santralini kuracağını duyurdu. Subaru, sistemi kuracak ve yönetecek olan Japan Facility Solutions, Inc. şirketiyle anlaşmaya imza attı. Subaru Corporation, bir ilke imza atarak Subaru modelleri için Boxer motor ve şanzıman ürettiği Gunma Oizumi üretim tesisinde Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santralini kuracak. Gunma Oizumi üretim tesisinde yer alacak olan güneş enerjisi santralinin Mart 2020’de tamamlanıp elektrik üretmesi hedefleniyor. Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santrali olacak olan bu santral yılda 5,000 MWh enerji üretebilecek. Bu santral sayesinde Subaru’nun Gunma Oizumi üretim tesisi yılda 2,370 ton daha az karbondioksit salınımı gerçekleştirecek.

Karbondioksit yüzde 30 oranında azalacak

Subaru, belirlediği ve 2017 yılında revize ettiği Çevre Politikaları kapsamında yatırımlarına devam ediyor. Bu yatırımlara paralel olarak ise tüm operasyonlarında karbondioksit emisyonlarını azaltmayı hedefliyor. Gunma Oizumi üretim tesisine kurulacak olan güneş enerjisi santrali Subaru’nun bu hedefi için en büyük yardımcılardan biri olacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 15:31
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını