Standart dışı kablolara dikkat

Türk kablo sektörünü temsil etmek üzere kurulan Kabloder, kalite bilincini yaygınlaştırmak amacıyla standart dışı kablolarla mücadele ediyor.

Standart dışı kablolara dikkat
Endüstri 40 Zirvesi

Türk kablo sektörünü temsil etmek ve sektörde yaşanan sorunlar dikkat çekmek amacıyla 2000 yılında kurulan Kabloder, kalite bilincini yaygınlaştırmaya yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Kalitenin ve güvenliğin ön planda olması gerektiğini belirten Kabloder, tüketicilere standart dışı kablolara dikkat çağrısı yapıyor. 

KABLOLAR ENERJİNİN VERİMLİ İLETİLMESİNDE ETKİN

Kabloların inşaatlarda tüm yapı malzemeleri içerisinde yüzde 1 gibi düşük bir oranda yer aldığını belirten Kabloder Dernek Başkanı Erkan Aydoğdu, kabloların ayrıca başta can güvenliği olmak üzere, enerjinin ve bilginin doğru ve verimli bir şekilde iletimi, kullanıldığı projenin değeri gibi birçok konuda büyük ve çok önemli bir paya sahip olduğunun da altını çiziyor. Aydoğdu, konuyla ilgili şu açıklamada bulunuyor: “Büyük projelerde kullanılan kabloların standart dışı olup olmadığı önem arz ediyor. Standart dışı kablolar, kısa bir süre içerisinde işlevlerini yerine getiremediği gibi ayrıca elektrik kaçaklarına ve yangına neden olabiliyor. Bu sebeple Kabloder olarak biz, performansı yüksek, kaliteli ve doğru kablo seçmenin önemine vurgu yapıyoruz. Biz standart dışı üretime karşı durmak amacıyla çalışıyoruz ve sektördeki kalitenin artırmasını hedefliyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 16:06
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını