Silverline sıfır atık projesiyle plaket aldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde başlatılan sıfır atık projesi kapsamında plaket alan Silverline, geri dönüştürülebilir hammade seçimi ile yüzde 100 geri dönüşüm rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Silverline sıfır atık projesiyle plaket aldı
Enerji Zirvesi

Dünyanın sayılı davlumbaz üreticileri arasında yer alan Silverline, çevreye duyarlı tesisi ile geleceğe temiz bir dünya bırakmayı hedefliyor. Silverline’in başlattığı sıfır atık projesi ile yüzde 100 geri dönüşüm hedesine ulaşmayı planlayan marka, bu amacına ulaşabilmek için kaynağında araştırma yapmayı, geri dönüştürülebilir hammadde seçmeyi, enerjiyi verimli kullanmayı planlıyor. 

SİLVERLİNE AMASYA TESİSLERİNDE GERİ KAZANIM SAĞLANDI 

Silverline’in Amasya tesislerinde gerçekleştirdiği çevre projesi kapsamında önemli oranlara ulaşıldı. Konuyla ilgili bilgi veren Silverline Ankastre Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mustafa Laçin,  “Silverline son 1 yılda ulaştığı geri kazanımla önemli miktarda enerji tasarrufu sağladı ve çevre kirliliğini önledi. Fabrikada kaynağında atık ayrıştırma sistemi ile ulaşılan geri kazanımlar sonucu 2018 yılında 5 bin 500 mᶟ kadar sera gazı salınımı ve 76 ağacın kesilmesini engellendi, 10 mᶟ atık depolama alanından tasarruf sağlandı.  5 bin 500 litre petrol tasarrufu ve 460 ton hammadde tasarrufu sağlandı. Ayrıca Silverline 32 bin kwh enerji tasarrufuna ulaştı.” dedi. Laçin ayrıca üretim proseslerinde atıkların geri dönüşüm sürecine ilişkin önemli çalışmalar yürüttüğünün altını çizerek, “sıfır atık” hareketine katkıda bulunacaklarını söylüyor.  


 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 20:02
YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını