banner694
x

Siemens, KACO'u bünyesine kattı!

Siemens, Almanya'nın Neckarsulm şehri merkezli olan ve dokuzdan fazla ülkede faaliyetleri bulunan, enerji sektörünün lider güç elektroniği üreticilerinden KACO new energy GmbH’ın dizi (string) inverter iş birimini bünyesine kattı. Gerçekleşen satın almayla beraber Siemens, ulaşım sistemleri (e-mobility) ile enerji depolama sektörlerindeki teknoloji liderliğini daha da güçlendirecek.

Siemens, KACO'u bünyesine kattı!
Dergi

İSTANBUL (AA) - Siemens, Almanya'nın Neckarsulm şehri merkezli olan ve dokuzdan fazla ülkede faaliyetleri bulunan , enerji sektörünün lider güç elektroniği üreticilerinden KACO new energy GmbH’ın dizi (string) inverter iş birimini bünyesine kattı.

Siemens tarafından yapılan açıklamaya göre, Almanya'nın Neckarsulm şehri merkezli olan ve dokuzdan fazla ülkede faaliyetleri bulunan, enerji sektörünün lider güç elektroniği üreticilerinden KACO new energy GmbH’ın dizi inverter iş birim,i Siemens tarafından satın alındı.

KACO new energy GmbH ürün hattı, bir aile evi için geliştirilen inverter ünitelerinden, ticari binalara, altyapılardan, megawatt elektrik üreten güneş parkları için komple sistemlerine değin bütün güç aralığını kapsıyor.

Siemens Geleceğin Şebekeleri segmentindeki Dağıtım Sistemleri İş Birimi’ne entegre edilecek olan KACO ile  beraber hızlı büyüyen fotovoltaik, ulaşım sistemleri (e-mobility) ve enerji depolama sektörlerindeki teknoloji liderliğini daha da sağlamlaştıracak.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 15:20
YORUM EKLE

Endüstri 4.0

Proses Zirvesi

Dergiler
Partnerler