Şehirleşme, Dijitalleşme ve Sanayileşmede enerjiye ihtiyaç var

ST Endüstri Radyo'da "Enerjisini Üreten Fabrikalar" programına konuk olan Schneider Satış Operasyonları Direktörü Cihan Karamık, "Şehirleşme, dijitalleşme ve sanayileşme üçgeninde enerjiye ihtiyacımız var" dedi.

Şehirleşme, Dijitalleşme ve Sanayileşmede enerjiye ihtiyaç var
Enerji Zirvesi

Globalde elde ettiği tüm gelirlerin yüzde 5’ini Ar-Ge’ye ayırarak enerjinin kullanımı noktasında teknoloji geliştiren Schneider Electric, sanayinin ve insanların ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor. En önemlisi de geliştirdiği yeni teknolojileri kendisine saklamayarak dünyanın her köşesinde aynı zamanda kullanılmasını sağlıyor. 

Enerjinin verimli kullanılması ve gelişen ihtiyaçları konuşmak amacıyla bir araya geldiğimiz Schneider Satış Operasyonları Direktörü Cihan Karamık, 21’inci yüzyılın en büyük trendi şehirleşme olduğunu söylüyor. Karamık, gelişen bu trendi ise şu sözlerle açıklıyor: “Uluslararası Enerji Ajansı’nın verdiği bilgiye göre, 2050 yılına kadar 2,5 milyar insanın şehirlerde yaşayacağı öngörülüyor. Bu veri ise her sene dünyaya 7 yeni İstanbul’un ekleneceği anlamına geliyor. Bu kadar insanın şehirlerde yaşayacak olması enerjiye olan ihtiyacın artacağını gösteriyor. İkinci mega trend, yaşadığımız dijitalleşmedir. Üçüncüsü de sanayileşmedir. Sanayileşme bugün toplam enerji tüketiminin 3’te 1’inden sorumludur. 2050 yılına kadar süreçte bu ihtiyacın yüzde 50 daha fazla artacağı öngörülüyor.” dedi.
Enerji verimliliği ile ilgili konuları ve merak ettiğimiz tüm soruları Schneider Satış Operasyonları Direktörü Cihan Karamık ile konuştuk. Enerjisini Üreten Fabrikalar programında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 10:41
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını