banner1339
x

Saha ekipmanlarınıza erişim için doğru veri iletişim sistemi nedir?

Özellikle enerji sektörü gibi kritik sistemlerde veri iletişim sistemi seçilirken en önemli nokta iletişimde yaşanabilecek kopmaları ortadan kaldırmaktır.

Saha ekipmanlarınıza erişim için doğru veri iletişim sistemi nedir?
Enerji Zirvesi

Günümüzde birçok farklı teknoloji ile veri iletişimi sağlamak mümkün. SCADA ve saha ekipmanlarıyla haberleşme seçilirken, kritik kontrol datalarının haberleşmesi için kesintisiz bir haberleşme tercih edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda yedekli olması gereken bu sistemin ihtiyaçlarını en iyi sağlayan teknoloji UHF/VHF radyo haberleşmesi olup, hem yedek hem de ana haberleşme olarak kullanılabiliyor.

Özellikle enerji sektörü gibi kritik sistemlerde veri iletişim sistemi seçilirken önemli olan nokta iletişimde yaşanabilecek kopmaları ortadan kaldırmaktır. Hiçbir hizmet sağlayıcı sistemine bağımlı olmayan RF Data Modem Sistemi dış kaynaklı kesintilerden etkilenmeden çalışmaya devam eder.

RF Data Modem teknolojisinin avantajları;
•         Tam bağımsız ağ ve güvenilirlik
•         Düşük maliyetle yatırım, yıllarca arızasız kullanım
•         Hava ve diğer zor şartlara uygun sistem tasarımı
•         Düşük güç tüketimi
•         Tüm telekom operatörlerinden bağımsız sistemi ile afet ve acil durumlarda kesintisiz iletişim

Yüksek kalitede ürünleri ve anahtar teslim mühendislik hizmetleriyle veri iletişim çözümleri sunan bulunan SATEL ürünleri ile tanışmak ürün ve hizmetleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.


www.bilko-automation.com
 

YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını