Roxtec, kemirgenlerden korunma için kablo giriş malzemeleri sunuyor

Roxtec, güç trafo merkezlerinin güvenli alanına yerleşme eğiliminde olan kemirgenler ve kuşların oluşturabileceği hasarların önüne geçmek için çözüm sunuyor.

Roxtec, kemirgenlerden korunma için kablo giriş malzemeleri sunuyor
EndüstrideAra - Haber Detay


Güç trafo merkezlerinde yaşanan problemlerin başında kuşkusuz kemirgenler ve kuşlar geliyor. Zira bu canlılar merkezlerde bulunan ekipmanlara zarar vererek hem maddi anlamda zarar veriyor hem de ölümcül arızalara neden oluyorlar. Bu sorunu ortadan kaldırmak içinse Roxtec önemli çözümler geliştiriyor. Roxtec'in Global Segment Müdürü Karl Mosbacher, hayvanlardan korunmaya yönelik test edilen kablo girişi yalıtım malzemeleri kullanarak bu sorunun üstesinden gelinebileceğine dikkat çekerek yüklenicilerin ve saha personelinin sızdırmazlık seviyeleri yüksek ürünler tercih etmeleri gerektiğinin altını çiziyor. 

KEMİRGENLER İÇİN DOĞRU YALITIM ÖNLEMLERİ 

“Sızmaların en çok yapıldığı alanlardan biri kesinlikle kablo girişleridir” diyerek konuşmasına başlayan Mosbacher, bu nedenle Roxtec kablo yalıtım sistemi gibi ürünlerle hayvanlardan korunma sistemleri kullanılarak doğru şekilde yalıtım sağlanması gerektiğine işaret ediyor. Mosbacher konuşmasına şu sözlerle devam ediyor: “Birçok yüklenici sprey, köpük ya da macun gibi geleneksel yöntemlerle başvurarak yalıtımı bu şekilde sağlamaya çalışıyorlar. Yalnız seçilen bu malzemelerin kemirgen gibi canlıların içeriye girmesine mani olamıyorlar. Bu nedenle sızdırmazlık konusu önem teşkil ediyor. Roxtec'in Transit Seigner ürününün bu soruna önemli bir çözüm sunduğunu ifade eden Mosbacher, ayrıca yatırımcıya ciddi zaman tasarrufu sağladığını, güvenlik problemini ortadan kaldırdığını ve kablolama maliyetlerinin önüne geçtiğini ifade ediyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 15:18
YORUM EKLE

AEMOT

Vat

Dergiler