banner1013
x

Panasonic Eco Solitons'dan enerji tasarrufu için doğru aydınlatma sistemi

Panasonic Eco Solitons LED panel aydınlatma, kullanıcılarını hem enerjiden hem de ekonomiden tasarruf etmesini sağlıyor. Isı konusunda da avantaj sunuyor.

Panasonic Eco Solitons'dan enerji tasarrufu için doğru aydınlatma sistemi
EndüstrideAra - Haber Detay

Türkiye’de 56 bin metrekare alan üzerine kurulu olan fabrikasında anahtar prizden endüstriyel aydınlatmaya kadar geniş bir yelpazede ürün geliştiren Panasonic Eco Soluitons, kullanıcısına enerji tasarruflu ürünler sunuyor. LED panel aydınlatma ürünleri ile ilgili görüştüğümüz Panasonic Eco Solutions Türkiye Kurumsal Marka Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Aysel Daysal Özaltınok, bu ürün grubu ile enerji verimliliği sağladığını dile getiriyor.

Panasonic Eco Solutions Türkiye olarak, aydınlatma sektöründe ne gibi faaliyetlerde bulunuyorsunuz? 

Panasonic olarak; üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünler açısından çok geniş bir yelpazeye sahibiz. 1966 yılında kurulan VİKO, 2014 yılında Panasonic Eco Solutions bünyesine katıldı. 2017 yılının Nisan ayından itibaren de Panasonic Eco Solutions Türkiye olarak faaliyet göstermeye başladık. Ürünlerimizin çoğu, inşaatlara hizmet veren ürünler. Bununla birlikte bizim asıl ürün grubumuz ise elektrik anahtarları ve prizler. Panasonic Eco Solutions Türkiye olarak, yüzde 50’nin üzerinde pazar payına sahibiz. Burada 56 bin metrekare üzerine kurulu bir fabrikamız var. Bu fabrikamız, dünyada da sayılı tesisler arasında yer alıyor. Bu tesislerde elektrik anahtarı ve priz üretimimizi yapıyoruz. Anahtar ve prizlerimizi, kullanılacakları yere göre; örneğin hastane, otel ve ev gibi yerler için farklı fonksiyonlarda üretiyoruz. Elektrik anahtarı ve prizler, herkesin evinde kullanılan ürünler. Ama artık bu ürünlerin malzemeleri ve tasarımları zevke göre belirlenebiliyor. Klasik dekorlarda daha farklı tonlar ya da ahşap tarzı seçilebiliyor. İstenirse metal ama daha farklı renkler de tercih edilebiliyor. Biz artık Panasonic Eco Solutions Türkiye olarak, alt segmentten üst segmente kadar çok farklı tasarım ve malzemelerde üretimler yapıyoruz.

Ürün gamımız içerisinde elektrik anahtar ve prizleri, grup prizler, sigorta kutuları, aksesuarlar, alçak gerilim şalt ürünleri, elektronik elektrik sayaçları, otomatik sayaç okuma sistemleri, bina otomasyon sistemleri, LED aydınlatma ürünleri, profesyonel el aletleri, güneş enerjisi panelleri, güvenlik kamera sistemleri ve yangın algılama sistemleri yer almaktadır. Şirketimiz, anahtar priz sektöründe Türkiye pazarındaki liderliğini korurken, 70′ten fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla Panasonic ve VİKO markalarını dünya pazarlarında başarıyla temsil etmektedir.
Tanınmış Marka ve Super Brand statülerine sahip bulunan şirketimiz, Türkiye′nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu içerisinde yer almakta ve sektörünün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk Ar-Ge Merkezi unvanını taşımaktadır. Ayrıca, ürün kalite ve güvenliği ile çevresel sorumluluklarına önem veren bir yaklaşımın sonucu olarak ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO 14001 Çevre Yönetim, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemlerine sahiptir.

LED aydınlatma ürünlerinizi ne zaman pazara sundunuz?

C2- Panasonic olarak Türkiye’de temel LED aydınlatma ürünlerimizi eylül ayında pazara sunduk. LED panel aydınlatma ürünlerimiz ile inovasyondaki başarımızı bir kez daha ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Farklı kullanım alanları için üretilen slim, sıva altı ve sıva üstü panellerden oluşan 42 yeni LED panel modelimiz, teknolojinin aydınlatmada ulaştığı noktayı gözler önüne seriyor. Bununla birlikte Türkiye'de aydınlatma sektöründeki varlığımızı geliştirmeyi ve genişletmeyi de düşünüyoruz. Sektördeki gelişmeler doğrultusunda, yakın gelecekte Türkiye pazarına farklı ürünler sunmayı hedefliyoruz.

LED aydınlatma ürünlerinizin teknolojisini kısaca anlatabilir misiniz?

Güvenilir aydınlatma, her yaşam alanı ya da işletmenin temel taşlarından biri olarak nitelendiriliyor. Oturma odalarımızı, çalışma alanlarımızı aydınlatan bu teknoloji, satın alacağımız ürünleri görmemizi ve bulunduğumuz ortamlarda kendimizi rahat hissetmemizi de sağlıyor. LED aydınlatma teknolojisi ise kullanıcıya sunduğu cazip avantajları, ısı yaymaması, uzun ömrü, gerçek ışık olması ve kullanım alanlarının çeşitliliği sebebiyle en ideal aydınlatma modeli olarak öne çıkıyor.  Panasonic, yeni LED panel serisinde tüm bu özelliklerin üzerine ince tasarımlı hatları, dayanıklılığı, güvenilirliği, üstün kalite ve ileri teknolojiyi ekliyor. Panasonic LED panel aydınlatma serisi, dekoratif ve estetik tasarım özellikleri sayesinde kullanıldığı alanlara modern bir görünüm katıyor. Öte yandan standart ampullere göre çok daha verimli olmakla birlikte daha az enerji tüketerek çevreye de dost olduğunu kanıtlıyor. Panasonic, IEC60598 Standardı’na uygun şekilde üretilen LED panel aydınlatma ürünlerinde güçlü ve dayanıklı V2 sınıfı plastik malzeme kullanıyor. Bu sayede ekstra güvenlik sağlanıyor. Parıltıyı önleyen homojen aydınlatma ise iş ve yaşam alanlarına konfor katıyor. Panasonic LED panel aydınlatma serisi hem gümrük şartlarına hem de olması gereken LVD, EMC, CE deklarasyonu ve RoHS gibi kalite standartlarına uyumlu olması ile benzerlerinden ayrılıyor.

LED aydınlatma ürünleriniz, enerji tasarrufu açısından ne gibi artılara sahip?

LED panel aydınlatma, enerjiden olduğu gibi bütçenizden de tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Düşük enerji tüketiminin yanı sıra enerjiyi verimli kullanması, uzun ömrü ve ısı yaymaması nedeniyle özellikle sıcak mevsimlerde ve klima gerektiren ortamlarda ısıdan tasarruf sağlıyor. Uzun ömürlü olduğundan da sık sık değiştirilmeleri gerekmiyor. 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 11:41
YORUM EKLE

Radyo

Vat

Dergiler