Nükleer Yatırımlar Zirve’sinin tarihi belli oldu

Nükleer enerji sektörüyle ilgili yeni gelişmeleri bir araya getiren Nükleer Yatırımları Zir-vesi, bu yıl 5-6 Mart’ta düzenlenecek.

Nükleer Yatırımlar Zirve’sinin tarihi belli oldu
Medya

Bu yıl altıncı kez düzenlenecek olan Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı 5-6 Mart tarihinde düzenlenecek. Sektörde yaşanan son gelişmelerin bir araya geleceği organizasyon kapsamında Türk firmalarını bekleyen iş fırsatları konuşulacak ve 100’ün üzerinde dev fir-mayı ağırlayacak. 

NÜKLEER SANAYİNİN NABZINI TUTAN ZİRVE

6. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı, Türkiye’de gerçekleşecek yatırımların her boyutuyla tartışılmasını sağlayacak. Ayrıca nükleer projelerde vidadan insan kaynaklarına kadar pek çok alanda hizmet sunan firmaları bir araya getirecek. Organizasyon özel sektörün yanı sıra kamu ve sivil toplum alanındaki uzman konuşmacıların sunumlarına da sahne ola-cak. Sektörün önemli bir organizasyonunu hayata geçireceklerini belirten Nükleer Mühendis-ler Derneği Başkanı Dr. Erol Çubukçu, nükleer enerjinin ülkelerin sürdürülebilir enerji politi-kaları için vazgeçilmez olduğunu belirtti. “Türk firmaları nükleer santral ekipmanları için tedarikçi olması konusunda fırsatları ortaya çıkıyor. Türk firmalarıyla nükleer alanında daha önce tecrübesi bulunan yabancı firma ve tedarikçileri buluşturuluyor. Zirve sadece Türkiye’yi hedeflemiyor. Ayrıca Ortadoğu, Kuzey Afrika hatta bu yıl Güneydoğu Asya’daki nükleer faali-yetleriyle ilgilenen firmaları da bir araya getiriyor.”  
 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 15:23
YORUM EKLE

Radyo

CCT

Dergiler